جالب و خواندنی دانستنی ها

حقایقی خارق العاده درباره ی دیوار بزرگ چین!

China Wall-دیوار چین

بعید است انسانی روی کره ی زمین زندگی کند و از وجود دیوار بزرگ چین آگاهی نداشته باشد؛

مگ وب بعید است انسانی روی کره ی زمین زندگی کند و از وجود دیوار بزرگ چین آگاهی نداشته باشد؛ این سازه ی شگفت انگیز دست ساز انسان به عنوان طولانی ترین دیوار در جهان، برای قرن ها نماد چین بوده است. اما همچنان حقایقی وجود دارند که ممکن است در مورد آنها اطلاع نداشته باشید. لست سکند ۱۰ حقیقت جالب توجه در مورد دیوار بزرگ چین را برای شما انتخاب نموده که دانش شما را در مورد این مکان خاص ارتقا می دهند.

۱- مردم معمولا فکر می کنند که طول دیوار بزرگ چین حدود ۳۹۰۰ مایل (۶۲۷۶٫۴۴۲ کیلومتر) باشد اما حقیقت این است که طول کلی این دیوار ۵۵۰۰ مایل (۸۸۵۱٫۳۹۲ کیلومتر) است. هرچند ۳۹۰۰ مایل نیز عدد بسیار بزرگی است اما شما باید طول خندق ها و موانعی را که بخشی از پیچیدگی این دیوار هستند به آن اضافه کنید.

۲- ساخت دیوار بزرگ چین حدود ۲۰۰۰ سال زمان برده است. اولین بخش دیوار در قرن ۸ ام قبل از میلاد ساخته شده است.

۳- افسانه ها اینگونه می گویند که مخلوط سیمان استفاده شده برای یکپارچه کردن ساختمان این دیوار از استخوان های انسان ها بوده، اما این موضوع حقیقت ندارد. مصالح ساختمانی از مواد متنوعی که در آن زمان در دسترس بوده تشکیل شده اند که از آن جمله می توان به خاک فشرده، سنگ، چوب، آجر و سفال اشاره نمود.

۴- در حالیکه بیشتر بخش های این دیوار به حال خود رها شده اند، قسمت هایی نیز بازسازی شده و به خوبی تحت مراقبت قرار دارند. در سال ۱۹۷۰ حتی آن قسمت هایی از دیوار که ظاهری خوب داشتند، سوراخ سوراخ بودند چرا که مردم تکه سنگ یا آجری از دیوار را برداشته و آن را در ساخت خانه های خود استفاده می کردند.

۵- یکی از افسانه های پرطرفدار اینگونه بازگو می کند که دیوار بزرگ چین از ماه قابل مشاهده است چرا که می تواند درست مانند مشاهده ی یک تار موی انسان از فاصله ی دو مایلی باشد. هرچند این افسانه حقیقت ندارد!

۶- این دیوار همچنین زمین برگزاری چندین رقابت ورزشی بوده است. به عنوان مثال در سال ۱۹۸۷، یک شهروند بریتانیایی به نام ویلیام لیندسی به تنهایی مسافتی بیش از ۱۵۰۰ مایل را بر روی این دیوار دوید.

۷- بلندترین مکان دیوار بزرگ چین بر روی کوه هیتا Heita نزدیک پکن واقع شده است (بالغ بر ۵۰۰۰ فوت بالاتر از سطح دریا).

۸- این دیوار عنوان «طولانی ترین ساختمان سیمانی» دنیا را به خود اختصاص داده و آنگونه که گفته می شود صدها هزار نفر در طول ساخت آن جان خود را از دست داده اند. برخی از این افراد حتی در فونداسیون این دیوار دفن شده اند.

۹- برخی از کارگزاران صنعت گردشگری، تورهایی برای بازدید از این جاذبه در طول شب برگزار می کنند که در آنها دیوار به زیبایی با چراغ هایی تزئین شده و همین نورپردازی به آن ظاهری خاص و بسیار زیبا در شب داده است.

۱۰- به خاطر بزرگی بیش از اندازه ی این دیوار، نگهداری از آن نیز بسیار سخت است. امروز دو نهاد اصلی مراقبت از آن را عهده دار هستند که یکی از آنها جامعه ی دیوار بزرگ چین و دیگری دوستان بین المللی دیوار بزرگ هستند.

China Wall-دیوار چین

China Wall-دیوار چین

China Wall-دیوار چین

China Wall-دیوار چین

China Wall-دیوار چین

China Wall-دیوار چین

China Wall-دیوار چین

China Wall-دیوار چین

منبع : traveldigg

مطالب مرتبط

خرس‌های آبی جان سخت‌ترین موجودات جهان

مگ وب

آمادگی چین برای جنگی تمام عیار تجاری با ایالات متحده آمریکا

Hossein

طولانی‌ترین پله‌برقی جهان در چین افتتاح شد

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.