سیاسی

ترامپ: ایران با آتش بازی می‌کند/ قدر اوباما را ندانستید+واکنش ظریف

ترامپ: ایران با آتش بازی می‌کند

رئیس جمهوری آمریکا در حساب توئیتری خود مدعی شد که ایران با آتش بازی می‌کند.

مگ وب – ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حساب توئیتری خود نوشت که ایران با آتش بازی می‌کند. رئیس جمهور آمریکا در این پیام توئیتری مدعی شد: «ایران با آتش بازی می‌کند. آنها قدر مهربانی اوباما را ندانستند. من آنطور نیستم».

ترامپ: ایران با آتش بازی می‌کند/ قدر اوباما را ندانستید

مقامات آمریکایی طی روزهای گذشته ادعاها و تهدیدهای خود علیه ایران را شدت بخشیده‌اند. مایکل فلین، مشاور امنیت ملی دولت ترامپ نیز در نشست خبری خود در روز چهارشنبه کاخ سفید حاضر شد و بیانیه‌ای را در خصوص ایران قرائت کرد.

وی گفت: «اقدامات اخیر ایران، از جمله آزمایش تحریک‌آمیز موشک بالیستیک و حمله به یک ناو عربستان سعودی که توسط شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران انجام شد بار دیگر آنچه می‌بایستی در تمام مدت رفتارهای ثبات‌زدای ایران در خاورمیانه برای جامعه‌ بین‌المللی آشکار می‌بود را تقویت کرد.»

فلین اضافه کرد: «آزمایش موشکی اخیر نیز بر خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد است که از ایران می‌خواهد هیچ فعالیتی مرتبط با موشکهای بالستیکی طراحی شده برای قابلیت حمل سلاح های هسته‌ای، شامل پرتاب با استفاده از چنین فناوری‌های موشکهای بالستیک، صورت ندهد.»

وی گفته بود، «اینها تنها جدیدترین موارد از رویدادهایی هستند که به موجب آنها نیروهای حوثی آموزش‌‌دیده و مسلح‌شده توسط ایران به کشتی‌های سعودی و اماراتی حمله کرده‌اند و اقدام به تهدید کشتی‌های آمریکایی و متحدانش در حال گذر از دریای سرخ کرده‌اند. ایران با این اقدامات و فعالیت‌های مشابه کماکان دوستان و متحدان آمریکا را در منطقه تهدید می‌کند.»

«شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید نیز شب گذشته ایران را به «پاسخ در برابر اقدامات خصمانه» تهدید کرد.

محمد جواد ظریف

به گزارش خبرگزاری دانشجو، وزیر امور خارجه کشورمان نیز ساعتی پیش در پاسخ به توییت رئیس جمهور آمریکا علیه ایران در حساب کاربری توییتر خود نوشت : «تهدیدها تاثیری بر ایران ندارند زیرا ما امنیت‌مان را از مردم‌مان می‌گیریم.»

مطالب مرتبط

توافق اعضای اوپک بر سر سقف تولید نفت

Hossein

اولین دیدار دونالد ترامپ با باراک اوباما در کاخ سفید

Ehsan

خانه جدید خانواده باراک اوباما +عکس

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.