• خانه
  • سیاسی
  • ترامپ: ایران هیچ احترامی برای ما قائل نیست
سیاسی

ترامپ: ایران هیچ احترامی برای ما قائل نیست

ایران هیچ احترامی برای ما قائل نیست

رئیس جمهوری آمریکا گفت که اگر ایران میگفت که «بیایید با هم باشیم من با توافق هسته‌ای مشکل نداشتم اما برعکس، آنها جسورتر شده‌اند. ایران هیچ احترامی برای ما قائل نیست».

مگ وب – دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز که بخش دیگری از آن یک شنبه شب پخش شد با اشاره به تحریمهای اخیر علیه ایران و با انتقاد از توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ گفت: آنها فکر نمی‌کردند که کسی پیدا شود و چنین توافق احمقانه‌ای را امضا کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی اعتدال، وی ضمن اشاره به اینکه توافق هسته ای از نظر او بدترین معاهده شرم آوری است که دلیلی برای انجام آن وجود نداشته است ، افزود با این توافق ۱٫۷ میلیارد پول به صورت نقدی در اختیار ایران قرار گرفت در حالی که آمریکا هیچ دستاوردی از این توافق عایدش نشد در حالی که به گفته او، ایران گستاخ تر شد.

ترامپ درباره مداخله احتمالی نظامی در قبال تحرکات ایران در منطقه و با اشاره به حوادث سال گذشته در خلیج فارس و تاکید بر این که کشورش از نزدیک رفتارها و اقدامات ایران را زیر نظر دارد، افزود : آنها نه تنها به ما احترام نمی‌گذارند که برعکس عمل می‌کنند. هواپیماهای ما را تعقیب می‌کنند، کشتیهای جنگی ایالات متحده در خلیج فارس از سوی قایقهای نظامی ایران احاطه شده و مورد اذیت و آزار قرار گرفته‌اند، آنها جسورتر شده‌اند. چون برایشان باور کردنی نیست کسی این قدر احمق باشد که توافقی این‌چنینی با آنها امضا کند. ترامپ گفت مقامات ایران پس از انعقاد موافقتنامه هسته ای برای آمریکا احترام قایل نیستند.

وی همانطور که پیش از این نیز بارها تاکید کرده است گفت که توافق هسته‌ای بدترین توافقی بوده که تا کنون مذاکره شده است و اصلا نباید مذاکره می‌شد.

ترامپ افزود که کاملا با توافق مخالف نیست اما مدعی شد که این توافق کامل اجرا نشده است و وی مدعی شد که ایرانی‌ها در حال ارسال پول و اسلحه به همه جای دنیا هستند. اینطوری نباید باشد.

ادعای تازه ترامپ علیه ایران

رئیس جمهور جدید آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا گزینه نظامی علیه اقدامات ایران نظیر آزمایش موشکی انجام خواهد داد یا نه از زیر بار پاسخ دادن طفره رفت اما گفت که باید ببینیم که چه اتفاقی خواهد افتاد؛ ما هرگز درباره اقدامات نظامی خود صحبت نمی‌کنیم.

ترامپ افزود اگر مقامات ایران پس از برجام رویکرد خود را تغییر می دادند و اعلام می کردند که از این پس می خواهند با هم باشیم ، او به لغو این توافق نمی اندیشید. او در عین حال از پاسخ صریح به لغو با تداوم برجام چیزی نگفت و درباره تحریم‌های جدید نیز گفت که تازه آغاز شده است.

ترامپ افزود یکی از انتقادهای همیشگی او از اوباما این بوده که برای ایران ضرب الاجل تعیین نکرده وبا قاطعیت در مقابل این کشور نایستاده است. او در عین حال از اعلام اقدامات نظامی احتمالی کشورش علیه ایران سرباز زد و گفت عقیده دارد نباید پیش از انجام ، درباره اقدامات نظامی سخن گفت.

پرداخت رشوه منافقین به برخی مقامات دولت ترامپ

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی افشا کرد، برخی از مقامات دولت جدید آمریکا از گروهک تروریستی منافقین پول گرفته‌اند.

یک مقام کابینه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و یکی از مشاوران وی با دریافت پول، برای سازمان مجاهدین خلق( منافقین) سخنرانی کرده اند.

الین چائو، که این هفته به عنوان وزیر حمل و نقل ترامپ تایید شد، در سال ۲۰۱۵ به ازای یک سخنرانی پنج دقیقه ای برای شاخه سیاسی «سازمان مجاهدین خلق» (گروهک تروریستی منافقین)، که قبلا از سوی وزارت امور خارجه آمریکا به عنوان یک گروه تروریستی تعیین شده بود، ۵۰ هزار دلار دریافت کرده است.

هفته گذشته الین چائو گزینه پیشنهادی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور جدید آمریکا برای احراز تصدی وزارت حمل و نقل از مجلس سنای این کشور را اعتماد گرفت.

بر این اساس، «الین چائو» (Elaine Chao) که عهده دار وزارت کار در دولت «جرج دابلیو بوش» بوده و همسر «میچ مک‌ کانل» رهبر اکثریت سنا است، به سمَت وزیر حمل و نقل آمریکا منصوب شده است.

رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک نیز مبلغ نامشخصی به ازای سخنرانی برای این گروه دریافت کرده است. جولیانی از گزینه های احتمالی برای تصدی پست وزارت خارجه و از چهره های نزدیک به دونالد ترامپ و مشاوران وی است.

مطالب مرتبط

واکنش فرهاد اصلانی به بحران در خوزستان: دنیای ما را جهنم نکنید، بهشت پیشکشتان

مگ وب

استقبال وزیر امور خارجه ترکیه از میانجیگری ایران بین ترکیه و عراق

Hossein

مقام معظم رهبری: عده‌ای از تکرار کلمه «دشمن» ناراحت می‌شوند

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ورود

X

ثبت نام