سلامت

فکر کردن چقدر بر افسردگی تاثیر میگذارد؟

تأثیر تفکر بر افسردگی

متخصص روان شناسی بالینی با اشاره به تأثیر تفکر بر افسردگی، گفت: فرد افسرده اغلب بر کمبودها تمرکز دارد و در آن اغراق می‌کند.

به گزارش مگ وب به نقل از فارس, فرشاد شیبانی در ارتباط با افسردگی بیان داشت: افسردگی علل مختلفی دارد که می توان به عنوان نمونه به افکار خودآیند ناکارآمد اشاره داشت. در واقع این افکار قابل قبول و موجه به نظر می رسند، با این حال ادراکات تحریف شدن را منعکس کرده و با احساسات منفی مانند غم، اضطراب، خشم و ناامیدی مرتبط هستند.

وی افزود: عباراتی مانند من بازنده‌ام،او تند و سریع است به اصطلاح برچسب زنی هستند؛ در حالی که من طرد خواهم شد یک پیشگویی و من تحمل اضطراب را ندارم فاجعه سازی است.

وی فرض‌های ناسازگارانه را از دیگر دلایل ایجاد افسردگی برشمرد و گفت: این فرض‌ها عقایدی درباره آنچه شما فکر می‌کنید باید انجام دهید دربرمی گیرد. آنها قوانینی هستند توسط افراد افسرده و فکر می‌کنند باید آنها را داشته باشند.من باید توسط همه تایید شوم، باید از خودم برای شکست هایم انتقاد کنم و عباراتی از این دست، جزء فرض های ناسازگارانه هستند.

 تأثیر تفکر بر افسردگی

متخصص روان شناسی بالینی یادآور شد: فرد افسرده اغلب بر کمبودها تمرکز دارد و در آن اغراق می کند. این افراد حتی ممکن است خود را غیرقابل دوست داشتن، زشت، کودن، ضعیف و یا حتی شیطانی بدانند.

وی در رادیو سلامت با تاکید بر این که در دیدگاه روانکاوی، افسردگی به مسائل دوران کودکی و ناهشیار بیمار مربوط می شود، متذکر شد: اکثر افراد در افکار و احساسات منفی گیر می‌کنند و این منجر به اجتناب و منفعل بودن بیشتر می‌شود.

شیبانی همچنین افسردگی اساسی، افسردگی فصلی و پس از زایمان و اختلال خلقی ناشی از موارد را به عنوان اقسام این بیماری ذکر کرد و خاطر نشان ساخت: باید برای درمان افسردگی به موقع اقدام شود.

مطالب مرتبط

بهترین خوراکی ها برای کاهش افسردگی کدام اند؟

مگ وب

بیماری‌های روان‌شناختی از نشانه های اعتیاد به اینترنت است

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.