کسب و کار

رازهای موفقیت شغلی (بخش دوم)

رازهای موفقیت شغلی
Job Success

در بخش قبلی از موضوع رازهای موفقیت شغلی به ۶ نکته اشاره شد که با بررسی آن میتوانید عملکرد خود را در کار خود بهبود بخشید.در ادامه با بخش دوم رازهای موفقیت شغلی همراه باشید.

مگ وب – همانطور که در بخش قبل نیز گفتم مواردی که در ادامه خواهیم گفت به ترتیب اولویت نخواهند بود و شما میتوانید برحسب اعتقاد و نگرش خود آن ها را برای خود ارزیابی کنید و ببینید که کدام مورد برای شما مفیدتر خواهد بود.

در این بخش نیز ۶ راز موفقیت شغلی را آماده کرده ایم که عبارت اند از :

۷) برنامه ریزی فشرده تر را انتخاب کنید!

اگر میخواهید از توانایی هایتان آگاه شوید لازم است برنامه ریزیتان را فشرده تر کنید. یکی از علل عدم موفقیت شغلی افراد آن است که افراد درک درستی از توانایی هایشان ندارند.زمانی که چالش های بزرگ و سنگینی برای خود تدارک ببینید،قادر خواهید بود قابلیت های واقعی خود را درک کنید.

۸) الان به چه چیزی نیاز دارید؟

الان به چه چیزی نیاز دارید؟؟ این سوال را هر ماه و هر هفته از خود بپرسید و از این طریق به ضعف ها و کمبودهایتان پی ببرید.این به شما کمک میکند قبل از سایرین از ایرادهای کار خود مطلع شوید و آن ها را رفع کنید. این نکته را نیز همیشه با خود تکرار کنید که در هر موقعیتی که هستید واقع بین باشید.

رازهای موفقیت شغلی

۹) عاقلانه تصمیم بگیرید

رمز موفقیت در هر امری،توانایی فرد در تصمیم گیری عاقلانه است. اگر موقعیت یا پیشنهادی را از دست داده اید، هرگز نباید خود را در حس ناامیدی رها کنید.به یاد داشته باشید در هر لحظه شما باید تصمیمی بگیرید که در آینده شما موثر است.پس هرگز خود را شکست خودره ندانید.

۱۰) شرایط کاریتان را به طور واضح برای خود معرفی کنید!

شما میتوانید زمان مشخصی را برای پاسخگویی به تلفن یا مطالعه ی انتقادات اختصاص دهید و برنامه ریزی خود در این زمینه را به همکاران خوداطلاع دهید. این موضوع موجب می گردد بتوانید از زمانتان بهترین بهره را برای انجام وظایف خود ببرید.

۱۱) واکنش صحیحی به انتقادها نشان دهید

اگر در محیط کار هنگام مواجه شدن با یک انتقاد عصبانی شوید یا به فکر رها کردن شغل خود بیفتید،ضعیف و خطاکار شناخته خواهید شد. به شکلی رفتار کنید که اطرافیان متوجه شوند شما به خودتان ایمان دارید و به دنبال بهبود وضعیتتان هستید.

۱۲) به اندازه اختیاراتتان پاسخگو باشید!

عنوان وظایف شغلی خود را بشناسید و بر اساس آن رفتار کنید.از بیان این جمله که “این مسئله مربوط به فرد دیگری است” نترسید.زمانی که براساس مسئولیت هایتان رفتار کنید،توقعات نامعقول از شما کاهش خواهد یافت.

خب دوستان عزیز ۶ مورد بخش دوم رازهای موفقیت شغلی نیز به اتمام رسید امیدوارم مورد استفاده قرار گیرد.

مطالب مرتبط

گام هایی برای راه اندازی یک کسب و کار کوچک

مگ وب

با این چند روش در کنار شغلتان درآمد اضافه کسب کنید!

hassan

۱۰ قانون طلایی بازخورد مشتری

مگ وب

پیام بگذارید

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.