کسب و کار

رازهای موفقیت شغلی (بخش اول)

رازهای موفقیت شغلی
The Secrets to Business Success

موفقیت شغلی یکی از دستاوردهای بزرگ هر انسان است که با تلاش و کوشش چندساله بدست می آید.افرادی در زمینه شغلی خود موفق اند که اصولی را رعایت کنند. در ادامه با رازهایی از موفیت شغلی همراه باشید.

مگ وب – شاید به این اعتقاد داشته باشید که کسانی که در روز کار بیشتری انجام می دهند یقینا در کارشان نیز موفق اند؛این تصور درستی نیست. برای موفقیت در هر زمینه ای انسان ابتدا باید اصولی را برای خود تعریف کند و برای آن ها ارزش و اولویت قائل شود.

مواردی را که در ادامه برای شما خواهم گفت خیلی کلی نیستند و اولیوتی هم در آن ها وجود ندارد اما نکات بسیار مهم و شاید ریزی هستند که با رعایت آن ها میتوانید نه تنها در شغل و کار خود موفق شوید بلکه از شغلتان بیشتر لذت خواهید برد.

علاوه بر این توصیه میکنم که مواردی را که ذکر خواهم کرد را تنها به عنوان موفقیت در کارهایی که مربوط به شغلتان می باشد استفاده نکنید بلکه از آن ها برای موفقیت در زندگی روزمره خود استفاده کنید.

در بخش اول موضوع رازهای موفقیت شغلی به ۶ مورد اشاره خواهیم کرد. این موارد عبارت اند از:

۱) قضاوت احساسی نکنید!

بسیاری از ارزیابی های ما از محیط پیرامون مان تنها براساس احساس ما شکل می گیرند! بنابراین در مورد  چیزی که از آن اطمینان ندارید،قضاوت نکنید.روابط شما با همکاران تان و میزان موفقیت شغلی شما مسائلی هستند که نباید در مورد آن ها قضاوت احساسی داشته باشید.

رازهای موفقیت شغلی

۲) در خرید کالاهای موردنیاز شغلتان کوتاهی نکنید

گاهی اوقات خرید کالاهای ارزان قیمت و ساده می تواند عملکرد کاری شما را بهبود بخشد.فراموش نکنید وضعیت جسمی تان در زمان کار نقش زیادی در میزان خستگی شما دارد.بنابراین نسبت به خرید کالاهای موردنیاز حرفه تان،کوتاهی نکنید.

۳) شغل شما نباید تنها دغدغه زندگی تان باشد!

همیشه به خود امید بدهید که انجام امور شغلی زمان مشخصی می طلبد و شما بعد از آن می توانید یکی از کارهای دلخواه خود را انجام دهید. پاداش دادن به خود را تمرین کنید و از این طریق لذت بیشتری از زندگی خودتان ببرید.

۴) صادق باشید

به یاد داشته باشید شما برای دستیابی به رفاه بیشتر کار میکنید. با انجام کارهایی مانند جواب ندادن به تلفن رئیس یا حاظر نشدن در محل کار خود را پنهان نکنید. همیشه،حتی در زمانی که موفق به انجام کار نشده اید،برای پایخگویی صادقانه به مدیر خود آماده باشید.

۵) استراحت کردن عملکرد شما را افزایش میدهد!

روز کاری را به بازه های ۹۰ دقیقه ای تقسیم کنید.۹۰ دقیقه با تمام قوا کار کنید و سپس به استراحت و بازیابی انرژی بپردازید.داشتن زمان های استراحت کوتاه کمک میکند ذهنتان بازده بالا را حفظ کند و احساس ناامیدی یا ناتوانی به سراغ شما نیاید.

رازهای موفقیت شغلی

۶) قبل از شروع هر کاری آن را در ذهن خود تجسم کنید!

تصوری که قبل از انجام یک کاری دارید،بر تلاش و بازده کار شما تاثیرگذار است.زمانی که کاری را به بخش های کوچک تقسیم میکنیدیا در انجام آن با سایر افراد مشارکت میکنید،ذهن شما برای انجام آن آماده تر خواهد شد.

خب،همان طور که گفتیم مواردی که قرار است در این سری بیان کنیم کمی خاص تر و جزئی تر از موارد نگرشی و روانشناسی می باشد.امیدوارم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید.

مطالب مرتبط

سودآورترین کسب و کارها در جهان

مگ وب

چرا کسب و کار شما باید یک وب سایت حرفه ای داشته باشد؟

مگ وب

گام هایی برای راه اندازی یک کسب و کار کوچک

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ورود

X

ثبت نام