کسب و کار

سودآورترین کسب و کارها در جهان

سودآورترین کسب و کارها در جهان
سودآورترین کسب و کارها

بر اساس گزارش Sageworks که با تحلیل داده‌های مالی بیش از ۱۶۰۰۰ کسب و کار کوچک بین سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ صورت گرفت، شرکت‌های خدماتی مالی و حسابداری با حاشیه سود خالص ۱۸/۴ درصد، در صدر فهرست سودآورترین کسب و کارهای کوچک قرار دارند. بعد از آن به ترتیب بنگاه‌های املاک با ۱۵/۲ درصد سود خالص، شرکت‌های حقوقی با ۱۴/۵ درصد و مطب پزشکان با ۱۳ درصد سود خالص به عنوان سودآورترین کسب و کارها شناخته می‌شوند.

مگ وب – به گفته ژینا ویور (Jenna Weaver) تحلیلگر Sageworks، صنایع خدماتی به دلیل مخارج کلی و هزینه‌های راه‌اندازی کمتر، امکان سودآوردی بیشتری دارند و به همین دلیل در صدر کسب و کارهای سودآور قرار دارند. همچنین بسیاری از این کسب و کارها را می‌توان از در خانه خودتان انجام دهید. در ادامه این مقاله به ۱۰ مورد از کسب و کارهای سودآور کوچک اشاره خواهیم کرد.

۱۰ مورد از سودآورترین کسب و کارها

خدمات مالی و حسابداری

خدمات مالی و حسابداری

خدمات حسابداری با ۱۸/۴ درصد سودآوری، همواره در صدر سودآورترین کسب و کارها قرار داشته است. صرف نظر از این که اقتصاد در چه وضعیتی است، همه کسب و کارها به یک حسابدار نیاز دارند. همچنین این کسب و کار از هزینه‌های سربار بسیار پایین و مشتریان تکراری برخوردار است.

 مدیریت شرکت‌‌های کوچک

این صنعت معمولا شرکت‌های کوچک متعلق به هولدینگ بانک‌ها را شامل می‌شود. برخی از شناخته شده‌ترین مثال‌ها (که در دسته شرکت‌های تجاری کوچک قرار نمی‌گیرند) عبارتند از Berkshire Hathaway و ICahn Enterprises؛ این کسب و کارها به طور متوسط ۱۵/۵ درصد سودآوری به همراه دارند.

مشاورین املاک

مشاورین املاک

با وجود این که بازار دفاتر مشاورین املاک به شدت به سلامت وضعیت اقتصادی بستگی دارد، مشاورین املاک با توجه به هزینه‌های اجرایی پایین، سود سرشاری را کسب می‌کنند. همچنین تنها چیزی که برای شروع این کار نیاز است نمایندگی یا مجوز کارگزاری است. این کسب و کار با سودآوری ۱۵/۱۹ درصد یکی از سودآورترین کسب و کارها محسوب می‌شوند.

شرکت‌های لیزینگ و کرایه خودرو

تحلیلگر Sageworks می‌گوید که هنگامی که میزان تقاضا افزایش پیدا می‌کند، تمایل مردم به کرایه خودرو و خرید خوردو به صورت لیزینگ افزایش پیدا می‌کند. این موضوع هم در سیستم خدماتی به روز و هم سنتی به خوبی مشاهده می‌شود. شرکت‌های لیزینگ و کرایه خودرو ۱۴/۵۵ درصد سودآوری برای مالکان خود به همراه دارند.

خدمات حقوقی

هرکسی که تا به حال وکیل گرفته باشد، می‌داند که گرفتن وکیل ارزان نیست. وکالت مانند حسابداری معمولا از هزینه‌های اجرایی پایین و مشتریان تکراری برخوردار است. صرف نظر از هر کسب و کاری که داشته باشید حتما به یک وکیل نیاز پیدا خواهید کرد. به همین جهت خدمات حقوقی با ۱۴/۴۸ درصد سودآوری یکی از سودآورترین و محبوب‌ترین کسب و کارها محسوب می‌شوند.

دندانپزشکی

سودآورترین کسب و کارها در جهان

دندانپزشکان هم مانند سایر پزشکان، از داشتن بیماران تکراری سود می‌برند. اما هزینه‌های راه‌اندازی یک مطب دندانپزشکی به دلیل گران بودن تجهیزات آن، ممکن است کمی گران باشد. اما از مزایای این کسب و کار، داشتن چندین بیمار همزمان و دریافت نقدی حق‌الزحمه است. دندانپزشکان به طور متوسط ۱۴/۴۱ درصد سودآوری دارند.

شرکت‌های تولید و توزیع برق

هرچند که این کسب و کار بسیار کوچک است و در بسیاری از نقاط جهان به صورت دولتی اداره می‌شود، اما شرکت‌های تولید و توزیع برق، آن هم نه فقط به صورت روش‌های سنتی مانند تولید برق از سوخت‌های فسیلی، بلکه تولید برق از نیروگاه‌های هیدروالکتریک، هسته‌ای، خورشیدی و بادی و غیره می‌تواند ۱۴/۰۲ درصد سودآوری برای مالکان خود به همراه داشته باشد.

طبابت

به طور کلی شغل پزشکی یکی از پردرآمدترین مشاغل در جهان است. اگر نخواهیم رشته‌های مختلف پزشکی را از هم تفکیک کنیم، مطب پزشکان به طور متوسط ۱۳/۰۱ درصد سودآوری دارند؛ البته نباید از این نکته غافل شد که پزشکان سال‌های زیادی را دانشگاه‌های پزشکی صرف درس خواندن می‌کنند و ممکن است تحصیل در این دانشگاه‌ها هزینه زیادی هم به همراه داشته باشد.

اجاره و لیزینگ ماشین آلات و تجهیزات تجاری و صنعتی

تجهیزات و ماشین آلات تجاری و صنعتی معمولا گران هستند و خرید نقدی آن‌ها برای تولیدکنندگان و دارندگان کارگاه‌های تولیدی، بسیار سنگین است. به همین جهت کسب و کار اجاره و لیزینگ این گونه تجهیزات، بسیار پررونق است. این کسب و کارها بیش از ۱۲/۵۸ درصد سود برای مالکان خود به همراه دارند.

موسسات مذهبی و خیریه‌ها

سازمان‌های مذهبی در سال‌های اخیر تبدیل به یکی از سودآورترین کسب و کارها شده‌اند. فراموش نکنید غیرانتفاعی بودن به این معنی نیست که نباید سودآوری داشته باشید، بلکه به این معنی است که این درآمدها را چگونه صرف می‌کنید. برای مثال به جای پرداخت سود به سهامداران، درآمد را صرف کمک به کلیساها، صومعه‌ها، مساجد و معابد و همچنین مدارس و دانشگاه‌هایی که توسط سازمان‌های مذهبی اداره می‌شوند، می‌کنید. موسسات مذهبی و خیریه‌ها به طور متوسط ۱۲/۴۱ درصد سودآوری به همراه دارند.

برگرفته از starsoheil.com

مطالب مرتبط

۷ نکته هوشمندانه بودجه‌بندی برای صاحبان کسب و کارهای کوچک

مگ وب

نکاتی برای استخدام شدن در شغل مناسب

مگ وب

رازهای موفقیت شغلی (بخش دوم)

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ورود

X

ثبت نام