خبر فناوری

کره جنوبی در حال ساخت یک قطار مافوق صوت است

قطار مافوق صوت

کره جنوبی در حال ساخت یک قطار مافوق صوت است؛ احتمالا درباره هواپیماهای مافوق صوت اخبار مختلفی شنیده‌اید اما این هواپیماها تنها به نیروی هوایی و مسلح کشورها اختصاص دارد زیرا فعالتی تنها جت مسافربری مافوق صوت که Concorde نام داشت چندین سال پیش متوقف شد و قرار نیست که دوباره از این جت برای جا به جایی مسافران عادی استفاده شود.

مگ وب – به این ترتیب ممکن است مدت‌ها طول بکشد تا فرصت حضور در هواپیمایی را داشته باشیم که با سرعتی بیشتر از سرعت صوت حرکت می‌کند اما احتمالا به زودی بتوانیم دیوار صوتی را درون یک قطار بشکنیم.

محققان در کره جنوبی مشغول کار روی یک قطار مافوق صوت هستند که می تواند با سرعت ۹۹۹ کیلومتر در ساعت (۶۲۱ مایل) حرکت کند. مسئولیت این پروژه به عهده موسسه دولتی Korean Railroad Research Institue است که اعلام کرده این قطار در آینده ای نه چندان دور آماده استفاده خواهد بود.

سخنگوی موسسه KRRI در این زمینه گفته است: “امیدواریم که در آینده نه چندان دور موفق به ساخت یک قطار فوق سریع شویم که داخل یک لوله کم فشار با سرعت نور حرکت می کند. به همین منظور با موسسات دولتی و دانشگاه Hanyang همکاری خواهیم کرد تا طی سه سال آینده قابلیت اجرای فناوری های مختلفی که به این پروژه و لوله کم فشار آن مربوط هستند را بررسی کنیم.”

قطار مافوق صوت

این سخنگو هم چنین اضافه کرده که کشورهایی مانند ایالات متحده و چین نیز مشغول کار روی پروژه‌های مشابهی هستند به این ترتیب کره جنوبی باید تمامی تلاش خود را برای پیشی گرفتن از رقبا به کار گیرد.

زمانی که این قطار مافوق صوت آماده استفاده شود می‌تواند مسافران را در عرض نیم ساعت از سئول به بوسان برساند. این سفر در حالت عادی با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی حدود ۵ ساعت و با استفاده از هواپیما یک ساعت طول می‌کشد.

منابع :  techshot.ir و ubergizmo

مطالب مرتبط

تا سال ۲۰۲۰ تکنولوژی‌های هوش مصنوعی فراگیر می شود

مگ وب

دولت آمریکا چه نقشی در آموزش عالی این کشور دارد؟

مگ وب

معرفی عدد شگفت انگیز “پی”

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.