خبر کنکور و دانشگاه

دانشگاه شریف دانشجویانی که بین ۲۰ دانشگاه برتر دنیا پذیرش شده اند را بدون کنکور جذب میکند

دانشگاه شریف

محمود فتوحی رییس دانشگاه شریف گفت: دانشگاه صنعتی شریف دانشجویانی که در بین ۲۰ دانشگاه برتر دنیا پذیرش شده اند را با هماهنگی سازمان سنجش بدون کنکور جذب می‌کند.

مگ وب – محمود فتوحی با اشاره به اعمال برخی از تحریم‌های ناعادلانه این دانشگاه گفت: دانشگاه شریف به خاطر اعمال برخی از تحریم‌های نادرست فعالیت‌های علمی‌ خود دچار ضررهایی شده که همین مساله باعث شده ما از طرف وزارت امور خارجه پیگیر آن باشیم.

وی بیان کرد: به علت همکاری‌های صنعتی شریف با برخی از نهادهای علمی، این دانشگاه طی چند ماه گذشته تحریم شده و فعالیت‌های علمی‌ آن بعد از پیگیری‌های مستمر با تاخیر ادامه پیدا کرده است.
رییس دانشگاه صنعتی شریف اظهار داشت: متاسفانه به خاطر برخی از مسائل سیاسی دانشگاه شریف دچار تحریم شده و از آنجایی که تمام فعالیت های این دانشگاه در راستای توسعه علم و پیشرفت تکنولوژی است، به طور جدی پیگیر رفع تحریم از طریق وزارت امور خارجه و سازمان‌های علمی ذیربط هستیم.
وی عنوان کرد: دانشگاه صنعتی شریف به دنبال تولید علم و ارتقای سطح کیفی پژوهش و تحقیق در کشور است که اعمال تحریم‌های نادرست بر علیه این دانشگاه تاثیر منفی بر فعالیت های علمی و کار استادان این دانشگاه گذاشته است و در همین راستا علاوه بر شکایت از سازمان هایی که ما را تحریم کردند درخواست کسب خسارت و غرامت از این نهادها کرده ایم.
دانشگاه شریف
فتوحی تاکید کرد: دانشجویانی که به دلیل مسائل تحریم در دانشگاه‌های زیر رتبه ۲۰ مشغول فعالیت بودند و امروز دیگر قادر نبوده به کشورهای مقصد وارد شوند، دانشگاه صنعتی شریف با آغوشی باز از این دانشجویان بدون کنکور پذیرش می‌کند.
وی افزود: دانشجویانی که در دانشگاه‌هایی با رنکینگ زیر ۲۰ تحصیل کرده‌اند با هماهنگی سازمان سنجش بدون کنکور پذیرش می‌شوند.
منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

زندگی انسان با اتفاق افتادن این ۶ فاجعه نابود خواهد شد

مگ وب

خرس‌های آبی جان سخت‌ترین موجودات جهان

مگ وب

شبیه‌سازی مرگ با فناوری واقعیت مجازی

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.