جالب و خواندنی فناوری

به کمک تایرهای کمپانی بریجستون با پنچری خداحافظی کنید!

به کمک تایرهای کمپانی بریجستون با پنچری خداحافظی کنید!
Say goodbye to puncture

احتمالا شما هم بارها و بارها با مشکل پنچری اتومبیل،موتور و یا حتی دوچرخه ی خود مواجه شده اید.حادثه ای که همواره ممکن است برای هر ماشینی پیش بیاید و شما را دچار مشکل و اندوه کند.اما مهندسین کمپانی بریجستون سعی کرده اند که این مشکل را حل کنند.تا پایان متن همراه ما باشید.

مگ وب – کمپانی ژاپنی بریجستون این تایرهای جدید را نسل جدیدی از تایر و در اصطلاح لاستیک را معرفی کرده است و همچنین اعلام کرده است که این کار را برای نجات جان دوچرخه سواران انجام داده است.

ایده تایر بدون هوا چندان هم جدید نیست. کمپانی لاستیک ساز ژاپنی از سال ۲۰۱۳ تا به امروز روی تولید چنین محصولی کار کرده است. ساخت این تایر جدید علاوه بر خلاصی از پنچری، سبب کاهش هزینه ها، افزایش ایمنی خودروها و حتی کاهش تولید گاز CO2 و همچنین افزایش پایداری خودروها و دوچرخه ها خواهد شد.

به کمک تایرهای کمپانی بریجستون با پنچری خداحافظی کنید!

این تایر در بین لایه داخلی و خارجی خود پره های پلاستیکی را جایگزین هوا کرده است، که همین مسئله ظاهری عجیب و غریب به آن بخشیده، اما در عوض قابلیت های ارتجاعی و ضربه گیری آن کاملاً مشابه یک تایر معمولی است.

علاوه بر عدم پنچری، نوآوری بریجستون دیگر نگرانی از ترکیدگی لاستیک را نیز به طور کامل برطرف می سازد. ضمن این که انتظار می رود نگهداری از این نوع تایرها هم بسیار ساده تر و کم هزینه تر از نمونه های فعلی باشد.

البته قابل ذکر است که هنوز ابهاماتی سوال های بدون جوابی در خصوص کارایی چنین محصولی وجود دارد.

به کمک تایرهای کمپانی بریجستون با پنچری خداحافظی کنید!

شکستگی یک یا چند پره پلاستیکی چه تاثیری بر عملکرد کلی تایر خواهد داشت؟ دردسر کنترل ترک های ریز بالاتر از رفع پنچری نیست؟ عملکرد این تایرهای بدون هوا در مقابل معضل جهانی چاله ها و خرابی سطح جاده ها و همچنین در مسیرهای ناهموار چگونه خواهد بود؟ و سوال اصلی و نهایی: قیمت تمام شده این محصول چقدر است؟

تاکنون پاسخ روشنی به هیچ کدام از این سوالات داده نشده است،‌ به خصوص که هنوز فاصله قابل توجهی تا عرضه عمومی چنین محصولی از جانب بریجستون داریم.

با پنچری خداحافظی کنید!

گردآوری شده توسط سایت مگ وب

منبع : designboom.com

ترجمه شده توسط سایت دیجیاتو digiato.com

مطالب مرتبط

در ۳۰ سال آینده چه فناوری هایی وارد زندگی ما می شود؟

مگ وب

۹ روش کلیدی برای جذب مشتری

مگ وب

۵ نکته کلیدی برای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.