سلامت

تعریق شدید، مهم‌ترین نشانه حمله قلبی

مهم‌ترین نشانه حمله قلبی
مهم‌ترین نشانه حمله قلبی

نتایج یک بررسی جدید نشان داد، تعریق شدید، به خصوص زمانی که فرد در حال ورزش کردن نیست یا تحرک زیادی ندارد، می‌تواند نشانه اولیه حمله قلبی باشد.

به گزارش مگ وب به نقل از فارس، بررسی‌های جدید محققان دانشگاه ایلینوی نشان می‌دهد، حمله قلبی در مراحل اولیه با یک علامت یعنی تعریق شدید، قابل تشخیص است.

به گفته پژوهشگران، تعریق شدید، به خصوص زمانی که فرد در حال ورزش کردن نیست یا تحرک زیادی ندارد، می‌تواند نشانه اولیه حمله قلبی باشد.

کارشناسان بهداشتی می‌گویند:‌ «عرق سرد در بیماران قلبی به این علت است که بدن شروع به عرق کردن می‌کند تا بتواند با وجود فعالیت شدید قلب، دمای بدن را ثابت نگه دارد».

بر اساس شواهدی که در بررسی‌ها به دست آمده است، داشتن عرق سرد در شب خصوصاً در زنان یکی از نشانه‌های مشکلات قلبی است.

مهم‌ترین نشانه حمله قلبی

محققان باور دارند، یکی از جدی‌ترین دلایل عرق سرد حمله قلبی است؛ در این حالت، به علت مسدود شدن یکی از عروق قلبی، جریان خون کاهش یافته است؛ درد قفسه سینه، درد در بازوها و عرق سرد از نشانه‌های اولیه حمله قلبی هستند.

دکتر کاترین رایان، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «زنگ خطر برای حمله قلبی زمانی به صدا در می‌آید که بدن ناگهان شروع به عرق کردن شدید کند».

بر اساس آمار موجود، شایع‌ترین علت مرگ در سراسر دنیا حمله قلبی است؛ افراد سیگاری، دیابتی، مبتلا به فشار خون بالا و افراد دارای اضافه وزن در معرض بالاترین ریسک بیماری قلبی قرار دارند.

مطالب مرتبط

مراقبت های بعد از عصب کشی دندان

مگ وب

تاثیر شگفت انگیز «زردچوبه» در سلامت مردان

مگ وب

آسیب های کار تکراری پشت کامپیوتر چیست؟

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ورود

X

ثبت نام