• خانه
  • خبر
  • ارائه اپلیکیشن ضدجاسوسی Haven توسط ادوارد اسنودن
خبر

ارائه اپلیکیشن ضدجاسوسی Haven توسط ادوارد اسنودن

اسنودن یک اپلیکیشن ضدجاسوسی ارائه کرد
ادوارد اسنودن

ادوارد اسنودن افشاگر جاسوسی‌های غیرقانونی سازمان ملی اطلاعات آمریکا و کارمند سابق این نهاد، در طراحی اپلیکیشنی مشارکت داشته که به کاربران کمک می‌کند تا تنها با استفاده از تلفن همراه خود برخی تدابیر امنیتی و ضدجاسوسی را اجرا کنند.

به گزارش مگ وب به نقل از بی بی سی، ادوارد اسنودن، افشاگر جاسوسی‌های غیرقانونی سازمان ملی اطلاعات آمریکا و کارمند سابق این نهاد، در طراحی اپلیکیشنی مشارکت داشته که به کاربران کمک می‌کند تا تنها با استفاده از تلفن همراه خود برخی تدابیر امنیتی و ضدجاسوسی را اجرا کنند.

اپلکیشن هیون ( Haven/مأمن) با استفاده از حسگرهای موبایل، از جمله دوربین، میکروفون، ژیروسکوپ و شتاب‌سنج موبایل، محیط اطراف را تحت نظر می‌گیرد تا مهاجمان احتمالی را در صورت دستکاری و دستبرد متعلقات کاربر شناسایی کند.

هیون یک نرم‌افزار بازمتن است و هر کس می‌تواند کد آن را بررسی کند.

این اپلیکیشن را روزنامه بریتانیایی گاردین به همراه بنیاد آزادی مطبوعات، که اسنودن از اعضای هیئت مدیره آن است، درست کرده‌اند تا به فعالان حقوق بشر و روزنامه‌نگاران برای حفاظت از اطلاعاتشان کمک کنند.

این اپلیکیشن به کاربر اجازه می‌دهد تا مثلا در صورتی که شک دارد هنگام غیبتش جاسوسان به اتاقش بروند و وسایلش را بازرسی کنند، اتاق خود را تحت نظر بگیرد.

هیون تغییرات در محیط اطراف را بررسی می‌کند و در صورتی که کسی وارد اتاق شود یا به وسایل کاربر دست بزند، به او پیغامی رمزگذاری‌شده می‌فرستد.

اسنودن یک اپلیکیشن ضدجاسوسی ارائه کرد

این اپلیکیشن اطلاعات را به طرف ثالثی نمی‌فرستد.

ادوارد جوزف اسنودن (Edward Joseph Snowden) متولد ۲۱ ژوئن ۱۹۸۳ میلادی، افشاگر کنونی و کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی است.

افشاگری‌های ادوارد اسنودن از عملیات عظیم ” جاسوسی و مراقبت در سطح جهانی” و پریزم پرده برداشت. بنا به مدارک اسنودن، این برنامه‌ها که شامل جاسوسی از مردم عادی و شخصیتها در مکالمات تلفنی، ایمیل، استفاده از موتور جستجو ی اینترنت و … در تمام کشورها و بدون رعایت مرزهای سیاسی صورت می‌گیرند، در درجه اول توسط آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا (ان اس ای) به اجرا در می ایند. گروه ” فایو ایز “، دولتهای اروپایی و شرکتهای تلفن نیز همکاری مستقیم و نزدیکی در این جاسوسی‌ها دارند. افشاگریهای اسنودن آغاز رسانه‌ای شدن اطلاعات مربوط به افشاگری‌های جاسوسی گسترده بود.// ویکیپدیا

با توجه به سابقه آقای اسنودن در افشاگری و همچنین سکونت او در روسیه، برخی می‌گویند که نمی‌توانند به اپلیکیشن هیون اعتماد داشته باشند.

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ورود

X

ثبت نام