فوتبال

سه نامزد نهایی بهترین بازیکن سال ۲۰۱۶

سه نامزد نهایی بهترین بازیکن سال 2016

فیفا سه نامزد اصلی بهترین بازیکن سال ۲۰۱۶ را اعلام کرد. مطابق انتظار، کریستیانو رونالدو، لیونل مسی و آنتوان گریزمان، به عنوان سه نامزد نهایی انتخاب بهترین بازیکن سال ۲۰۱۶ از سوی فیفا معرفی شدند.

به گزارش مگ وب به نقل از ورزش سه – پس از جدایی فرانس فوتبال و فیفا، از امسال جایزه توپ طلا به بهترین بازیکن سال دنیا و جایزه بازیکن برتر سال از سوی فیفا، با یکدیگر تفاوت خواهند داشت. عنوان جایزه بهترین فوتبالیست سال فیفا “The BEST” خواهد بود.

فیفا اعلام کرده است که ۹ ژانویه (۱۹ دی ماه) در مراسمی ویژه، بازیکن و مربی سال دنیا را معرفی خواهد کرد. تقریبا یک ماه پیش از سوی فیفا، نام ۲۳ بازیکن به عنوان نامزدهای بهترین بازیکن سال اعلام و دقایقی پیش، ۳ نامزد نهایی برترین فوتبالیست سال ۲۰۱۶ اعلام شد.

کریستیانو رونالدو، فوق ستاره رئال مادرید و تیم ملی پرتغال که بهترین سال فوتبالی خود را پشت سر می گذارد، با رئال توانست در لیگ قهرمانان عنوان قهرمانی را کسب کند و آقای گل این رقابت ها نیز شد. او با تیم ملی پرتغال نیز در یورو ۲۰۱۶ قهرمان شد و به عنوان کاپیتان، جام را بالای سر برد.

لیونل مسی هرچند در عرصه ملی نتوانست با تیم ملی آرژانتین توفیقی در سال ۲۰۱۶ کسب کند؛ اما در لالیگا و کوپا دل ری کمک کرد تا بارسلونا عنوان قهرمانی را به دست بیاورد. او البته در کورس آقای گلی قافیه را به سوارز و رونالدو باخت. مسی در سال ۲۰۱۶، بدون شک مثل تمام سال های اخیر، بهترین بازیکن بارسلونا بود.

آنتوان گریزمان دیگر گزینه ای است که شانس دریافت جایزه THE BEST را دارد. او با اتلتیکو تا فینال لیگ قهرمانان صعود کرد؛ اما در آنجا مغلوب رئال شد. در یورو ۲۰۱۶ نیز او با تیم ملی فرانسه به فینال رسید؛ اما با شکست از پرتغال به نایب قهرمانی رضایت داد. گریزمان البته توانست عنوان آقای گلی یورو ۲۰۱۶ را کسب کند.

برنده نهایی بر اساس آرای کاپیتان ها و مربیان تیم های ملی، ۲۰۰ خبرنگار برجسته از کشورهای مختلف و نیز نظرسنجی اینترنتی مشخص خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدار لیونل مسی با کودک افغانستان/عکس

مگ وب

توپ طلای سال ۲۰۱۶ در دستان کریستیانو رونالدو

مگ وب

کریستیانو رونالدو بهترین بازیکن و رانیری بهترین سرمربی سال ۲۰۱۶ شدند

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.