اخبار مهم سینمای جهان

حمایت دیمین شزل از اصغر فرهادی در مراسم جوایز انجمن کارگردانان آمریکا

واکنش کارگردان عالم هپروت به غیبت اصغر فرهادی در اسکار
غیبت اصغر فرهادی در اسکار

دیمین شزل جایزه بهترین کارگردانی را بخاطر عالم هپروت از انجمن کارگردانان آمریکا دریافت کرد.او در بخشی از سخنانش اصغر فرهادی را به خاطر مسائل پیش آمده تحسین کرد.

مگ وب – دیمین شزل (Damien Chazelle)، کارگردان فیلم عالم هپروت (لا لا لند) در مراسم اهدای جوایز انجمن کارگردانان آمریکا ضمن تقدیر از اصغر فرهادی، فیلمساز ایرانی و غیبت او در مراسم اهدای جوایز اسکار گفت که حذف فیلمسازان اقدامی” ضد هنری” است.

این کارگردان ۳۲ ساله که جایزه بهترین کارگردانی را از انجمن کارگردانان آمریکا بخاطر فیلم عالم هپروت دریافت کرد در بخشی دیگر از سخنانش گفت: “آقای فرهادی که فیلمش فروشنده یکی از نامزدهای اسکار است، از کشوری می‌آید که دولت من به من می‌گوید که نباید با او گفتگو کنم.”

دیمین شزل و شماری دیگر از کارگردانان شرکت کننده در این مراسم بخشی از صحبت‌هایشان را به فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اختصاص دادند.

براساس فرمان مهاجرتی رئیس جمهور آمریکا، شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران به مدت سه ماه از ورود به خاک آمریکا منع شده اند.

فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی به عنوان یکی از نامزدهای اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان معرفی شد.

حمایت دیمین شزل از اصغر فرهادی در مراسم جوایز انجمن کارگردانان آمریکا

آقای فرهادی فرمان رئیس جمهوری آمریکا را “شرایط ناعادلانه برای ورود قانونی” به آمریکا دانسته و در واکنش به آن گفته است که در مراسم اسکار شرکت نمی‌کند.

اصغر فرهادی پیش از این هم به خاطر فیلم جدایی نادر از سیمین جایزه اسکار دریافت کرده بود.

ترانه علیدوستی بازیگر فیلم فروشنده نیز پیشتر گفته بود که حتی اگر امکان حضور در اسکار را داشته باشد در این مراسم شرکت نمی‌کند چرا که به گفته او “دیدن اینکه مردم معمولی هموطنم از حق قانونی خود برای دیدن فرزندانشان یا ادامه تحصیل در آمریکا محروم می‌شود، عمیقا مرا آزرده است.”

عالم هپروت La La Land که در همه مراسم جوایز سینمایی امسال در آمریکا موفق بوده، این دوره برای ۱۴ اسکار نامزد شده است. رکوردی که با فیلم‌های همه چیز درباره ایو و تایتانیک برابری می‌کند.

منبع : BBC

مطالب مرتبط

واکنش نیکول کیدمن به اعتراض‌ها علیه حمایت او از ترامپ

مگ وب

اولین مناظره دونامزد اصلی انتخابات آمریکا

Hossein

ادعای عجیب رییس سازمان نظام پزشکی درباره مرگ کیارستمی

hassan

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.