هوا فضا

عبور یک سیارک با فاصله بسیار کم از سطح زمین

Asteroid-سیارک

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در مورد سیاره ها وجود دارد این است کهبه راحتی نمی‌توان آنها را پیدا کرد. در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

مگ وب – یکی از بزرگترین مشکلاتی که در مورد سیاره ها وجود دارد این است کهبه راحتی نمی‌توان آنها را پیدا کرد.

اما خوشبختانه سیارک‌ هایی که به سختی دیده می‌شوند معمولاً بسیار کوچک هستند. مثلاً سیارک ۲۰۱۷BH30 که روز یکشنبه توسط موسسه تحقیقات آسمانی کاتالانیا (Catalina Sky Survey) مشاهده شد، تنها ۶۵۲۸۰ کیلومتر با سطح زمین فاصله داشت که یک ششم فاصله زمین تا ماه است.

تخمین زده می‌شود که قطر این سیارک بین ۴٫۶ تا ۱۰ متر بوده باشد، یعنی تقریباً به اندازه یک کامیونت یا کامیون بزرگ که به نسبت سایر سیارک‌ها کوچک محسوب می‌شود. از سپتامبر سال گذشته که سیارک ۲۰۱۶RB1 از فاصله۳۹ هزار کیلومتری سطح زمین عبور کرد و تقریباً به ماهواره‌های موجود در مدار زمین-ثابت نزدیک شد، تا به امروز هیچ سیارک دیگری به اندازه ۲۰۱۷BH30 به ما نزدیک نشده بود.

Asteroid-سیارک

سیارک ۲۰۱۷BH30

این سیارک سومین جرم فضایی امسال بود که فاصله آن از زمین حتی از فاصله ماه تا زمین نیز کمتر بوده است. البته پیش بینی می شود که تا ماه اکتبر که سیارک ۲۰۱۲TC4 با فاصله ۱۹۲ هزار کیلومتری از زمین عبور کند، هیچ جرم دیگری تا این اندازه به ما نزدیک نشود.

البته هیچ کس انتظار نداشت که سیارک ۲۰۱۷BH30 از نزدیکی زمین بگذرد، به همین دلیل باید همیشه منتظرسیارک‌هایی باشیم که از نزدیکی ما عبور می‌کنند.

اما اصلاً نیازی نیست تا نگران برخورد این سیارک‌ها به زمین باشید. تعداد بسیار کمی از این سیارک‌ها به سطح زمین می‌رسند و به دلایل نامعلومی اکثراً در مناطق دورافتاده روسیه سقوط می‌کنند!

گردآوری شده : سایت مگ وب

مطالب مرتبط

کره ماه ۴.۵۱ میلیارد سال عمر دارد

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.