سلامت

اگر دست و پایتان سرد می شود بخوانید!

دست‌ و پای سرد
سرد بودن دست ‌و پا یک مشکل شایع است. اما در برخی موارد، سردی می‌تواند نشانه مشکلات جدی ‌تر ازجمله بیماری‌های محیطی عروق ، لوپوس و آرتریت روماتوئید باشد. بااین ‌وجود، بیشتر افرادی که دست ‌و پایشان سرد می شود سالم هستند.

مگ وب – وقتی هوا سرد می‌شود، دست‌ها و پاهای بسیاری از ما سرد می‌شود، اما برخی همیشه دست و پای سردی دارند و این موضوع ربطی به فصل و سرمای هوا ندارد و با پوشیدن دستکش و جوراب ضخیم هم سردی از بین نمی‌رود.

متخصصان می‌گویند عوامل مختلفی مثل کم‌کاری تیروئید، کم‌خونی، فشار خون پایین، کشیدن سیگار و… به کند شدن جریان خون و احساس سردی و حتی سوزش در نواحی دست و پا منجر خواهد شد. اگر شما هم از این مشکل رنج می‌برید، با ما همراه باشید تا به پاسخ پرسش‌هایتان برسید.

برای این‌ افراد راه‌های درمانی طبیعی وجود دارد که در این مطلب به نقل از سایت نیوزویک درج ‌شده است :

ژینکو بیلوبا :

ترکیبات موجود در این گیاه باعث گشادشدن عروق خونی در تمام بدن و به‌طور موقت باعث افزایش جریان خون در اندام‌های تحتانی می‌شود. برای کمک به گرم نگه‌داشتن دست ‌وپا می‌توان مکمل آن را نیز مصرف کرد.

شکلات تلخ :

شکلات تلخ سرشار از آنتی‌اکسیدان است که جریان خون را در دست ‌وپا افزایش می‌دهد. این کار با فعال‌سازی بیوشیمیایی موادی که به گشاد شدن عروق کمک می‌کند ، انجام می‌گیرد.

شکلات تلخ

ورزش :

روزی ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ورزش ، به ‌ویژه پیاده‌روی سریع یا طناب زدن باعث جریان یافتن خون در دست و پا و گرم نگه‌ داشتن آن‌ها می‌شود.

اگر دست‌ وپا در زمان کوتاهی پس از ورزش کردن دوباره سرد شد ، سعی کنید به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه دوچرخه ‌سواری کنید .در این حال هم‌ زمان دست‌ها را نیز در حالت چرخشی حرکت دهید. این ورزش ساده می‌تواند به جریان خون سرعت ببخشد و بدن را سریع گرم کند.

خوردن مواد غذایی تند:

ادویه ای مانند فلفل، پودر پیازو پودر سیر و پودر کاری به جریان خون کمک می‌کند تا دست‌وپا گرم شود. این مواد غذایی درد عضلات پس از ورزش را نیز کاهش می‌دهد.

ماساژ :

ماساژ با تحریک خون به دام افتاده، اجازه حرکت آزادانه آن را به بدن ازجمله اندام‌های تحتانی می‌دهد.

کم‌آبی :

بهترین راه برای مبارزه با گردش خون ضعیف نوشیدن آب است. بنابراین به‌طور مرتب آب مصرف کنید.

منبع : روزنامه خراسان

مطالب مرتبط

تعریق شدید، مهم‌ترین نشانه حمله قلبی

مگ وب

۸ کاری که برای تقویت خلاقیت خود باید هر روز صبح انجام دهید

مگ وب

خوراکی های مفید برای درمان نفخ

مگ وب

1 دیدگاه

میثم اسفند ۲۱, ۱۳۹۵ at ۶:۲۷ بعد از ظهر

ممنون عالی بود

پاسخ

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.