دانستنی ها علم و دانش فناوری

وقتی میتوانی مخترع باشی!

وقتی میتوانی مخترع باشی

در این مقاله سعی کردیم مطلبی درباره ثبت اختراع، مخترع بودن و چگونه فکر خود را به کار بندازیم تا بتوانیم مخترع باشیم

مگ وب – بی احتیاطی های ژوزفین، پدیده ای را برای زندگی خود و همسرش رقم زد.

مخترع بودن

اریل دیکسون در سال ۱۹۱۷ در پی راه مناسبی میگشت تا برای بریدگی و زخم دست ژوزفین که هنگام کار در آشپزخانه دچار آن میشد، چاره ای بیندیشد. او قطعات کوچک تاشده ای از گاز استریل را میان تکه ای چسب جراحی گذاشت. با درهم پیچیدن آنها روی هم، نوار زخم بندی آما ده ای درست کردکه هنگام نیاز فوری، قابل استفاده باشد.

هروقت ژوزفین دستش را میبرید، میتوانست یک تکه از این نوار را ببرد و فوری روی زخمش بچسباند. دیکسون که مسئول خرید پنبه برای شرکت جانسون بود، با کمی تدبیر، یکی از محبوب ترین و معروف ترین محصولات آن شرکت را تولید کرد؛ ((چسب زخم))

هرگاه از ((اختراع)) و ((مخترع)) سخن میگوییم دستگاهی پیچیده با انبوهی از سیم ها و کلید و پریز و شخصیتی پیچیده که گویی مادرزاد مخترع به دنیا آمده، در ذهنمان مجسم میشود.

Inventor-مخترع

اما در واقع بسیاری از چیزهایی که امروز از آنها استفاده میکنیم و تصور زندگی بدون آنها برایمان ممکن نیست، با ایده و به دست افرادی طراحی و ساخته شده است که روزی نیاز به آنرا حس کرده یا گره مشکلی را یافته اند و دست به کار شده اند.

اگر ویژگیهای افراد مخترع را مرور کنیم، در می یابیم که این ویژگیها از دایره کنجکاوی، پشتکار، اعتماد به نفس، نترسیدن از شکستهای پی در پی، نگاه خلاق و نوآور، توانایی دیدن به شیوه ای جدید، شکستن مرزها و فراتر رفتن از چارچوب ها و … خارج نیست و شاید هرکسی بتواند این ویژگی هارا در خود تقویت کند و مخترع باشد.

به همین دلیل اطلاعاتی در اختیارتان گذاشته ایم تا هراسی از ادامه راه نداشته باشید و شروع کنید.

گرداوری شده سایت مگ وب

مطالب مرتبط

۷ استارت‌آپ‌ فوق العاده در سال ۲۰۱۶

مگ وب

پیام بگذارید

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.