سینمای جهان

باکس آفیس ۲۸ فروردین؛ رکورد جدید از «سرنوشت خشمگین»

باکس آفیس 28 فروردین

فیلم «سرنوشت خشمگین» (The Fate of the Furious)، هشتمین فیلم از سری فیلم‌های «سریع و خشمگین» با عبور از رکورد فیلم‌های «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» و «دنیای ژوراسیک»، با فروش کلی ۵۳۲٫۵ میلیون دلاری در اولین هفتۀ اکران روبرو شد، و رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه تاریخ سینما را به نام خود ثبت کرد.

مگ وب – اکران جهانی و گستردۀ این فیلم که از چهارشنبۀ گذشته در ۶۳ نقطۀ دنیا آغاز شده بود، از ۴۳۲ میلیون دلار گذر کرده، بنابراین استودیوی یونیورسال حتی اگر باخبر شود که فروش داخلی فیلم از ۱۰۰٫۱ میلیون دلار فراتر نرفته، باز هم از نتیجه‌ی افتتاحیه راضی خواهد بود. ۱۹۰ میلیون دلار از ۴۳۲ میلیون فروش خارجی فیلم به بازار چین، ۱۷٫۸ میلیون دلار به مکزیک، ۱۷ میلیون دلار به بازار ایرلند و بریتانیا، ۱۴ میلیون دلار به روسیه و ۱۳ میلیون دلار به آلمان تعلق دارد. این فیلم هنوز در ۵ کشور فیلیپین، لهستان، رومانی، صربستان و ژاپن به اکران درنیامده است.

تنها فیلم «خشمگین ۷» محصول سال ۲۰۱۵ با فروش ۱۴۷٫۱ میلیون دلاری بالاتر از آن قرار دارد. علی رغم داشتن مقبولیت متوسط در مقایسه با برخی نسخه های قبلی، خط جدید داستان (نقش وین دیزل به عنوان تبهکار) و البته نداشتن رقیب قدرتمند باعث شده که رتبه نخست باکس آفیس به راحتی به فیلم یاد شده برسد.

نکته جالب آن که «سرنوشت خشمگین» موفق شده رکورد فروش جهانی «جنگ ستارگان: نیرو بر می خیزد» را جا به جا کند و در مدتی کوتاه ۵۳۲٫۴ میلیون دلار فروش داشته باشد که بسیار فراتر از پیش بینی های قبلی مبنی بر درآمد ۴۰۰ میلیون دلاری آن است. بنابراین شرکت یونیورسال باید انتظار سودی بسیار زیاد از محصول جدید خود را داشته باشد.

به نظر می رسد «سرنوشت خشمگین» در روزهای باقی مانده از ماه نیز قدرتمند عمل خواهد کرد و تا زمان اکران «محافظین کهکشان ۲» در ماه می، رقیب قدرتمندی نخواهد داشت.

باکس آفیس 28 فروردین؛ رکور جدید از «سرنوشت خشمگین»

فروش ۱۰۰٫۱ میلیونی فیلم «The Fate of the Furious» در آمریکای شمالی، ضمناً باعث شد رکورد افتتاحیه برای «اف. گری گری» کارگردان سیاهپوست آمریکایی و همین‌طور «شارلیز ترون» هم شکسته شود.

فیلم قبلی گری «مستقیم بیرون کامپتن» ۶۲٫۶ میلیون و فیلم «Hancock» ترون ۶۲٫۶ میلیون دلار در گیشه فروخته بودند. طبق پیش‌بینی‌ها فروش داخلی قسمت جدید فیلم باید به ۲۵۰ میلیون و فروش جهانی آن به ۱٫۳ میلیارد دلار برسد.

براساس آمار وبسایت «رلیش‌میکس»، «سریع و خشمگین» در شبکه‌های اجتماعی نظیر یوتیوب، فیسبوک، توئیتر و اینستاگرام بیش از هر چندگانۀ دیگری محبوب است، و مجموع دنبال‌کنندگان این مجموعه به ۲ میلیارد می‌رسد؛ به همین علت نباید از فروش خارجی فیلم شگفت‌زده شد. این فیلم چهارمین عنوان در بین عناوین دیگر این چندگانه است که موفق به کسب نمره‌ی A از «سینمااسکور» می‌شود.

باکس آفیس 28 فروردین

آمار کمپانی «کام‌اسکور» نیز نشان می‌دهد که ۸۸% رأی دهندگان نظر مثبتی به فیلم داشته‌اند، رقمی که یک درصد کمتر از «سریع و خشمگین ۷» محسوب می‌شود. در این بین ۳۶% آرا مربوط به سفیدپوستان، ۲۳% مربوط به سیاهان، و ۱۳% به آسیایی‌ها اختصاص دارشته است.

فیلم «شهر گمشدۀ زی» (The Lost City of Z) از استودیوی آمازون، بهترین آمار فروش براساس تعداد سالن را برجای گذاشته و با کسب ۲۸ هزار دلار در هر سالن از این حیث بر «F8» غلبه کرده است.

این فیلم تاریخی با بازی «چارلی هونام»، «رابرت پتینسون» و «سیه‌نا میلر» گم شدن کاشف بریتانیایی «پرسی فاست» در جنگل در حین جستجوی شهر گمشدۀ زی در دهه‌ی ۲۰ را به تصویر می‌کشد. این فیلم که از وبسایت راتن تومیتوز امتیاز ۸۸% کسب کرده، از روز جمعه در ۵۰۰ سالن اکران خواهد شد.

«بچه رئیس» با فروش هفتگی و مجموع ۱۵٫۵ و ۱۱۶٫۳ میلیون دلاری، اختلاف بسیار زیادی با فیلم نخست جدول دارد و در رتبه دوم ایستاده است.

باکس آفیس 28 فروردین

«دیو و دلبر» اثر پر فروش دیزنی نیز ۱۳٫۶ میلیون دیگر فروش داشته و با رساندن درآمد مجموع خود به ۴۵۴٫۶ میلیون دلار، در جایگاه سوم قرار گرفته است.

باکس آفیس 28 فروردین

«اسمورف ها: دهکده گمشده» در هفته دوم اکران خود تنها ۶٫۵ میلیون دلار فروش داشته که کاهش ۵۰٫۸ درصدی را در مقایسه با هفته نخست نشان می دهد. این انیمیشن تا به حال ۲۴٫۷ میلیون دلار درآمد کسب کرده و در جایگاه چهارم باکس آفیس قرار می گیرد. «Going in Style» فیلم کمدی که بازیگران سرشناسی مانند مورگان فریمن در آن حضور دارند، با فروش هفتگی و مجموع ۶٫۳ و ۲۳٫۳ میلیونی رتبه پنجم را به خود اختصاص می دهد.

باکس آفیس 28 فروردین

«استعداد» اثر سینمایی درام که تعداد سالن های نمایش خود را به ۱۱۴۶ عدد افزایش داده، در هفته گذشته ۳ میلیون دلار فروخته و در جایگاه ششم باکس آفیس قرار گرفته است. این رقم برای محصولی که چندان شناخته شده نیست و تبلیغ خاصی ندارد، بسیار مناسب به نظر می رسد. درآمد کلی «استعداد» اکنون به ۴٫۳ میلیون دلار رسیده است.

«برو بیرون» فیلم ترسناک تحسین شده که فروش آن بسیاری را شگفت زده کرده، با درآمد هفتگی و مجموع ۲٫۹ و ۱۶۷٫۵ میلیون دلاری هفتمین فیلم جدول لقب می گیرد.

«پاور رنجرز» با فروش هفتگی ۲٫۸ میلیونی در شرایط نا امید کننده ای به سر برده و در رتبه هشتم باکس آفیس ایستاده است. درآمد مجموع آن نیز تعریف چندانی ندارد و تنها ۸۰٫۵ میلیون دلار گزارش شده که برای چنین فیلمی به هیچ وجه مناسب نیست. شاید فروش جهانی ۱۲۸٫۲ دلاری فیلم بتواند به کمک تهیه کنندگان آن بیاید.

«The Case for Christ» رمان مذهبی این روزهای سینما، با درآمد هفتگی و مجموع ۲٫۷ و ۸٫۴ میلیون دلاری نهمین فیلم هفته لقب می گیرد. «کونگ: جزیره جمجمه» نیز ۲٫۶ میلیون دیگر فروخته تا با درآمد مجموع ۱۶۱٫۲ میلیون دلاری در رتبه دهم جا خوش کند.

منابع : ۳۰nama.click و rooziato.com

مطالب مرتبط

«من نفرت‌انگیز» پرفروش ترین انیمیشن تاریخ شد

مگ وب

ویدیو: اولین تریلر فیلم The Fate of the Furious «سریع و خشن ۸»

مگ وب

لئوناردو دی‌کاپریو نقش «لئوناردو داوینچی» را بازی خواهد کرد

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.