• خانه
  • فناوری
  • اینفوگرافیک؛ هوش مصنوعی باعث بیکار شدن چه کسانی می شود؟
فناوری کسب و کار

اینفوگرافیک؛ هوش مصنوعی باعث بیکار شدن چه کسانی می شود؟

هوش مصنوعی چه کسانی را بیکار می‌کند؟

استفاده از فناوری هوش مصنوعی با عث بیکار شدن تعداد زیادی از افراد می‌شود که به صورت سنتی کار می کنند. بسیاری از افراد از کارگران ساختمان گرفته تا گارسون رستوران و… که با فراگیر شدن هوش مصنوعی می توان گفت شغل‌شان در خطر خواهد بود.

به گزارش مگ وب به نقل از شبستان، این روز‌ها واژه‌ی هوش مصنوعی به‌وفور و در حالت کلی برای توصیف میزبان چند سیستم رایانه‌ای استفاده می‌شود. هرچند نمی‌شود به استفاده‌ی گسترده از این واژه خرده گرفت. از آنجا که هوش مصنوعی به خودی خود تعریف مشخصی ندارد؛ می‌توان گفت: هوش مصنوعی نرم‌افزاری است که فرآیند تفکر انسان را بازسازی و نتایجی مشابه آن کسب می‌کند.

امروزه ماشین‌هایی وجود دارند که آهنگ بعدی شما را انتخاب می‌کنند؛ به شکل داینامیک پا‌های یک ربات را کنترل می‌کنند؛ اشیایی را از درون یک تصویر انتخاب و آن را توصیف می‌کنند یا زبان آلمانی را به انگلیسی، روسی، کره‌ای و بالعکس ترجمه می‌کنند. تمام این‌ها فعالیت‌هایی هستند که پیش از این توسط انسان‌ها به درجه‌ی تکامل رسیده‌اند و مکانیزه کردن آن‌ها منافع بسیاری خواهد داشت.

بسیاری از افراد هم اکنون به صورت سنتی کار می‌کنند از کارگران ساختمان گرفته تا گارسون رستوران و… که با فراگیر شدن هوش مصنوعی می‌توان گفت: شغل‌شان در خطر خواهد بود.

برای دیدن اندازه اصلی تصویر، روی آن کلیک کنید

هوش مصنوعی چه کسانی را بیکار می‌کند؟

مطالب مرتبط

روحانی: باید دعواهای کودکانه در این کشور خاتمه پیدا کند

مگ وب

پیش به سوی انقلاب جدید در هوش مصنوعی

مگ وب

تا سال ۲۰۲۰ تکنولوژی‌های هوش مصنوعی فراگیر می شود

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ورود

X

ثبت نام