خبر سیاسی

آرنولد شوارتزنگر خطاب به ترامپ: بیا شغل‌هایمان را عوض کنیم!

آرنولد شوارتزنگر
Arnold Schwarzenegger

آرنولد شوارتزنگر بازیگر فیلم‌های اکشن به دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا پیشنهاد داده که جاهایشان را با هم عوض کنند. او در یک پیام ویدیویی خطاب به ترامپ گفته با این پیشنهاد می‌خواهد “مردم بتوانند دوباره آسوده بخوابند.”

مگ وب – دونالد ترامپ تنها در عرصه سیاست با همتایانش‌ درگیر نمی‌شود. رئیس‌جمهوری آمریکا از چند روز پیش جدال لفظی با یک هنرپیشه مشهور هالیوود را هم آغاز کرده است. او روز پنج‌شنبه در جمعی از سیاستمداران، اقتصاددانان و جامعه‌شناسان در واشنگتن درباره یک برنامه تلویزیونی که خودش قبلا مجری آن بوده و از ژانویه آرنولد شواتزنگر مجری آن شده، گفت: «آنها یک هنرپیشه خیلی خیلی مشهور را استخدام کردند تا جای من را بگیرد. اما همه می‌دانیم چه اتفاقی افتاد: تعداد بینندگان به ته دره سقوط کرد.»

رئیس‌جمهوری آمریکا سپس ادامه داد: «اگر می‌شد من حاضر بودم برای آرنولد تماشاچی جمع کنم.»

به نقل از دویچه وله، حالا آرنولد شوارتزنگر در یک پیام ویدیویی روی توئیترش پاسخ ترامپ را داده و گفته: «هی دونالد! من یک پیشنهاد عالی دارم، چرا ما شغل‌هایمان را عوض نکنیم؟ تو مجری تلویزیون بشو چرا که متخصص جمع کردن تماشاچی هستی و من شغل تو را می‌گیرم. آن وقت مردم می‌توانند دوباره راحت بخوابند. قبول؟»

شوی تلویزیونی “کارآموز” (The Apprentice) برنامه‌ای است که در آن داوطلبان برای استخدام در شرکت ترامپ به رقابت می‌پردازند. در قسمت “The Celebrity Apprentice” افراد مشهور برای جمع‌آوری پول به منظور صرف در امور خیریه با یکدیگر رقابت می‌کنند.

آرنولد شوارتزنگر خطاب به ترامپ: بیا شغل‌هایمان را عوض کنیم

تعداد بینندگان این برنامه پس از آنکه آرنولد مجری آن شد ۱۶ درصد کاهش پیدا کرده است.

آرنولد شوارتزنگر عضو حزب جمهوری‌خواه است و مدتی نیز فرماندار کالیفرنیا بود اما به شدت با ترامپ مخالف است و در جریان انتخابات ریاست جمهوری ابتدا از جان کاسیچ نامزد جمهوری‌خواهان حمایت کرد ولی با کناره‌گیری او از رقابت‌های انتخاباتی، طرفدار هیلاری کلینتون شد. این اولین بار بود که شوارتزنگر در انتخابات ریاست جمهوری از یک نامزد دموکرات طرفداری می‌کرد.

آرنولد شوارتزنگر متولد اتریش است و از سال ۱۹۸۳ تبعه آمریکا شده است. او صراحتا با فرمان ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان به آمریکا مخالفت کرد.

مطالب مرتبط

در دومین مناظره دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون چه گذشت؟

مگ وب

حشره‌ای به نام دونالد ترامپ نامگذاری شد

مگ وب

ترامپ: در صورت پیروزی تغییری که منتظر آن هستید فراخواهد رسید

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.