سلامت کسب و کار

۷ راه برای رفع خستگی در محل کار

7 راه برای رفع خستگی در محل کار

۷ راه برای رفع خستگی در محل کار؛ برای همه ی ما پیش آمده که در محل کارمان دچار خستگی و یا روزمرگی می شویم و به همین خاطر بازده کارمان به شدت پایین می آید.

مگ وب – اگر در محل کارتان دچار خستگی می شوید و به این دلیل نمیتوانید مسئولیت خود را به درستی انجام دهید پیشنهاد میکنم موارد زیر را انجام دهید تا شاید سرحال تر شوید!

در این مطلب ۷ راهکار موثر برای جلوگیری از خستگی و افزایش بازده کاری ارائه شده است.

۱- استراحت با طعم چای

هر وقت احساس خستگی کردید برای چند دقیقه دست از کار بکشید و یک فنجان چای میل کنید. میزان کافئینِ کمِ موجود در چای و زمانی که برای نوشیدن آن صرف می‌کنید روش موثری برای مقابله با خستگی بین روز است.

یک تکه شکلات می‌تواند خوش اخلاقتان کند و انرژی‌تان را افزایش دهد.

برخلاف شکلات سفید، شکلات سیاه برای سلامتی مفید است زیرا سرشار از

آنتی اکسیدان‌ها است

زمانی که خستگی بر شما غلبه می‌کند برای خود یک فنجان چای آماده کنید و از دفتر کار خود فاصله بگیرید و با آرامش تمام چایتان را بنوشید. همین استراحت کوتاه شما را سرحال می‌آورد و انرژی لازم برای ادامه روز را در اختیارتان می‌گذارد.

۲- دفتر کارتان را مرتب کنید

بعد از صرف ناهار دفتر کارتان را مرتب و صندوق نامه‌هایتان را خالی کنید. این قبیل کارها نیازی به دقت و تمرکز چندانی ندارد و در عوض به شما انرژی می‌دهد. چرا که شلوغ بودن میز یا اطاق کار انرژی را زایل می‌کند. وقتی می‌بینید خیلی زود اطرافتان مرتب می‌شود خستگی از تنتان در می‌رود و با این نظم و انضباط، انرژی‌تان چند برابر می‌شود.

۳- یک تکه کوچک شکلات بخورید

شکلات نه تنها باعث تقویت حس و حال ما می شود بلکه تحقیقات نشان داده است که خوردن آن کمک می کند بدن اندورفین تولید کند که انرژی را بالا می برد. وقتی کم مانده پشت میز کار خوابتان ببرد، یک تکه کوچک شکلات تیره بیندازید دهانتان و تغییر را احساس کنید.

۴- دو لیوان آب خنک بنوشید

منظورمان از آن لیوان های خیلی بزرگ نیست – دو فنجان آب هم کافی است. یکی از دلایل اصلی خستگی کم آب شدن بدن است (خیلی وقت ها متوجه نمی شوید که بدنتان کم آب شده، فقط احساس خستگی می کنید).

۵- نقاشی بکشید

اگر مدام خمیازه می کشید و نمی توانید روی کنفرانسی که در آن شرکت کرده اید تمرکز کنید، یک تکه کاغذ و خودکار از کیفتان بیرون بکشید و روی آن شروع به نقاشی کردن کنید: قلب، تک شاخ، رنگین کمان و …هرچیز مسخره ای که به ذهنتان می رسد.  اینکار کمک می کند مغز بتواند بهتر تمرکز کند. و وقتی روی کاری  تمرکز کنید، کمتر خمیازه خواهید کشید و فکر چرت زدن دیگر به سرتان نمی زند.

۶- چیزی حاوی ویتامین C بخورید

یک پرتقال را از وسط نصف کنید یا در کافه شرکت یک لیموناد سفارش دهید. مهم این است که کمی ویتامین C به بدتان برسانید. تحقیقات نشان می دهد که ویتامین C موجب سرزندگی می شود و علائم سندرم خستگی را کاهش می دهد.

۷- خودتان را بِکِشید

طبق علم پزشکی چینی، کمی خم شدن و کشیدن خودتان به سمت جلو ذخیره باقیمانده انرژی که بین کلیه هایتان مانده را فعال می کند.
منابع : irantravels.ir و تبیان

مطالب مرتبط

بیش از ۳۹ ساعت در هفته کار نکنید

مگ وب

مراقبت های بعد از عصب کشی دندان

مگ وب

مواد غذایی که ورزشکاران هرگز نباید بخورند

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.