جالب و خواندنی روانشناسی

۵ راه برای خواندن کتاب های بیشتر

خواندن کتاب های بیشتر

پیدا کردن یک جاذبه راحت و خواندن کتاب مورد علاقه مان واقعا لذت بخش است. اما واقعا چرا اینقدر کتاب خوانی در جامعه کمرنگ شده است؟ نکاتی که در ادامه خواهیم گفت کتاب خوانی را برای شما آسان تر خواهد کرد.

مگ وب – شما احتمالا ۱۰۰ بار این را به خودتان گفته اید: من واقعا باید بیشتر بخوانم. با این که شما یک فرد بزرگسال هستید و میتوانید برای خود برنامه ریزی کنید،با این حال پیدا کردن یک کتاب برای خواندن می تواند چالش برانگیز باشد.

اما این یک هدف است که باید تلاش کرد. با کتاب خوانی علم شروع به حمایت از آنچه که دوستداران کتاب می خوانند، می کند. خواندن کتاب مزایای گشترده ای برای زندگی شما ارائه می دهد.طبق یک مطالعه در دانشگاه استنفورد،کتاب خوانی فعالیت جریان خون را به مغز شما افزایش می دهد و باعث تقویت عملکرد شناختی می شود. و خواندن به طور مرتب می تواند شما را آرام تر و از اضظراب دورتر کند.

به نظر عالی میرسد. با رعایت چند نکته میتوانید کتاب های بیشتری را بخوانید.در اینجا پنج روش آسان برای خواندن بیشتر کتاب وجود دارد:

۱) تنظیم یک هدف خاص برای کتاب خواندن

خواندن کتاب های بیشتر

چقدر کتاب میخواهید بخوانید؟ چقدر سریع می خواهید آنها را بخوانید؟ جمع آوری اعداد خاص باعث خواهد شد که پیگیری پیشرفت شما و جشن پیروزی های شما آسان تر شود.Goodreads یک ابزار عالی برای کمک به پیگیری لیست کتابهای شما و ایجاد اهداف خواندن کتاب برای یک سال است. این برنامه همچنین به شما اجازه می دهد تا دوستان فیس بوک خود را برای پیوستن به شما در سفر خود تشویق کنید و آن ها را در مسیر پیشرفت خود شریک کنید.

۲) برنامه زمان بندی غیر قابل مذاکره برای خواندن

حلقه ای از زمان را که فقط برای خواندن استفاده می شود حل کنید. همانطور که روزانه برای خوردن شما و خوابیدن برنامه زمانی مشخصی دارید می توانید برای کتاب خواندن نیز یک برنامه زمانی تعریف کنید.می توانید از یک برنامه مانند Evernote یا حتی یک ساعت زنگدار ساده استفاده کنید تا به شما یادآوری کند که وقت آن است که یک کتاب را انتخاب کنید.

وقت خود را با دقت انتخاب کنید؛ میتوانید برای درک آسان تر کتاب ها صبح هنگامی که وضوح ذهنی شما در اوج خود است کتاب خوانی را شروع کنید.

۳) یک فضای مناسب را برای خواندن تنظیم کنید

خواندن کتاب های بیشتر

یک میز و صندلی خوب داشته باشید. شما می خواهید راحت باشید اما نه آنقدر که تمرکز خود را از دست بدهید و به خواب بروید. (تخت شما جای مناسبی برای انجام تکالیف نیست.) شما به فضای مناسب نیاز دارید. یک میز داشته باشید که وقتی پشت آن می نشینید، ارتفاع آن بین کمر و قفسه سینه شما باشد همچنین بدون قوز کردن بتوانید آرنج خود را روی آن قرار دهید و شانه های خود را به جلو بدهید. و بتوانید پاهای خود را صاف روی زمین قرار دهید. از یک صندلی راحت استفاده کنید که ارتفاع آن متناسب با میز شما باشد. صندلی شما می توانید قابلیت چرخش و خم شدن داشته باشد.

نور کافی ومناسب فراهم کنید. یک محیط مطالعه تاریک نه تنها باعث می شود شما راحت تر به خواب بروید بلکه به چشم های شما فشار می آورد.

به طور کلی باید مکانی را پیدا کنید که در آن احساس خوبی برای مطالعه کردن دارید.

۴) موضوع و فرمتی را انتخاب کنید که از آن لذت می برید

مگر می شود کتابی را که به موضوع آن هیچ علاقه ای نداریم بخوانیم؟ هر سبکی را که دوست دارید انتخاب کنید و با لذت تمام به خواندن آن بپردازید. نوع فرمت کتاب نیز بسیار مهم است. با توجه به پیشرفت علم اکنون بسیاری از کتاب ها به صورت الکترونیکی یا صوتی می باشند که بسته به سلیقه ی فرد هر کس می تواند از فرمت دلخواهی استفاده کند. اما توصیه می شود که کتاب های چاپی را بیشتر بخوانید. زیرا از هر نظر خواندن این کتاب ها برای شما مفیدتر است.

خواندن کتاب های بیشتر

۵) مراجعه به کتابخانه

آخرین بار کی به  کتابخانه محل خود رفته اید؟ شاید به نظر شما در کتابخانه ها،کتاب های قدیمی با قفسه های خاک خورده باشند. اما واقعیت اینچنین نیست.کتابخانه بهترین مکان برای مطالعه و خواندن کتاب است؛ به خصوص این که در این مکان کتاب ها به صورت رایگان امانت داده می شوند. اگر فکر میکنید که مکان مناسبی برای مطالعه ندارید و یا نمی توانید هزینه کتاب موردنظر خود را پرداخت کنید بهتر است به کتابخانه محل خود بروید تا از مزایای کتاب خوانی بهره مند شوید.

برگرفته از : success.com

مطالب مرتبط

۱۸ کتاب برتر روانشناسی که بهتر است بخوانید

مگ وب

چگونه می‌توانیم کتاب‌های بیشتری بخوانیم؟

مگ وب

نکاتی که باید در مطالعه ی مفید رعایت شود

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.