آموزش های اینترنت کسب و کار

۳۰ ایده فوق العاده برای جذاب تر شدن خبرنامه

30 ایده فوق العاده برای جذاب تر شدن خبرنامه
Newsletter

بازاریابی ایمیل و خبرنامه یکی از روش های موثر برای رسیدن به بازار هدف خود و نگه داشتن مشتریان است. صاحبان کسب و کارهای کوچک، صنعتگران، وبلاگ نویسان، ارائه دهندگان خدمات و مارک های مختلف از این نوع ارتباطات استفاده می کنند تا حضور آنلاین خود را تقویت کنند، در نتیجه ترافیک آنها افزایش می یابد (زمانی که یک وب سایت ایجاد کرده باشند) و رونق کسب کسب و کار بیشتر می شود.

مگ وب – علاوه بر ابزارهای بازاریابی شگفت انگیز، کمپین های ایمیل و خبرنامه برای کسب و کارها بسیار مفید هستند. اما ایجاد خبرنامه و تقویت آن چالش های بزرگی را به همراه دارد.آسان نیست که با بسیاری از موضوعات مختلف ارتباط برقرار کنید!

اما جای نگرانی وجود ندارد. ما لیستی از بهترین ایده های موجود برای ایجاد یک خبرنامه جذاب را برای شما فراهم کرده ایم تا با خواندن آن ها برای ایجاد یک خبرنامه موثر در سایت خود ترغیب شوید.

۳۰ ایده خبرنامه ای که مخاطبان شما به دنبال خواندن آن هستند:

۱) ارسال پیام های مناسبتی در تعطیلات و تبریک فصلی

تقویم سالانه باعث ایجاد شدن فرصت های عالی برای دسترسی به مشترکین خود می باشد – از تبریک سال نو تا فرا رسیدن فصل زمستان – یک زاویه خوب را که با ماهیت رویداد ارتباط دارد، پیدا کنید، طرح را برای مطابقت با این رویداد طراحی کنید، و یک نتیجه فوق العاده را به دست آورید.

مثال این موضوع : ” جدیدترین لباس های مد ویژه فصل بهار با ارزان ترین قیمت! “

۲) معرفی یک محصول یا خدمات جدید

هر چیز تازه ای همیشه هیجان انگیز است. به اشتراک گذاشتن اخبار با مشترکین خود و نشان دادن آنچه که شما برای آن ها فراهم کرده اید فوق العاده است. همچنین تصاویری جذاب را در هر نوشته اضافه کنید که آنها را مشتاق تر کند. و همیشه یک ایده بسیار عالی این است که از کوپن های تخفیف استفاده کنید.

مثال این موضوع : ” معرفی دستگاه جدید موسیقی-کاملا جدید برای تجربه موسیقی حرفه ای “

۳) داستانهای موفقیت مشتریان واقعی را به اشتراک بگذارید

مشتریان خوشحال شما بهترین مدافعین و معروف ترین سفیران شما هستند. یکی از داستان های موفقیت مشتریان خود را با بقیه مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. این یک وضعیت برنده سه گانه است – شما می توانید نام تجاری خود را معرفی کنید، نام آن مشتری وفادار را بیاورید و همچنین مخاطبان جدیدی را جذب کنید.

مثال برای این موضوع : ” چگونه علی دانایی موفق شد در مدت یک ماه به رشد درآمد ۹۰ درصد برسد؟ “

۴) طرح جدید / نگاه نو / ایده های متفاوت

شاید به نظر بیاید که این موضوع خیلی اهمیت ندارد اما باید بدانید که هدف گذاری های جدید میتواند مخاطبان جدید را به همراه داشته باشد.به روز رسانی در مورد یک نگاه جدید در واقع یک راه فوق العاده برای اتصال با مشترکین خود است. شما می توانید آنها را دعوت کنید تا نظرات خود را به اشتراک بگذراند و از این فرصت استفاده کنید تا توضیح دهید که چگونه طراحی جدید نشان دهنده هویت نام تجاری شما است.

مثال برای این موضوع : “سایت مگ وب با ظاهری جدید آماده خدمت رسانی به مخاطبین می باشد؛ به ما بپیوندید.”

۵) پیشنهاد مسابقه یا قرعه کشی

مسابقه و قرعه کشی تقریبا در بیشتر کسب و کارهای کوچک و بزرگ مرسوم شده است. این کار باعث می شود که مخاطبین شما با امید و انگیزه بیشتری به شما بپیوندند. این موضوع می تواند شامل یک کد تخفیف یا یک سبد مخصوص پر از بهترین محصولات شما، یک جلسه مشاوره رایگان یا پاداش دیگری باشد که منحصرا گروه شما آن را انجام میدهد. یکی دیگر از این روش ها در نظر گرفتن جوایزی برای مخاطبین در روز تولد کسب و کار شما است.

مثال برای این موضوع : “با شرکت در مسابقه ما یک آیفون ۸ برنده شوید! “

30 ایده فوق العاده برای جذاب تر شدن خبرنامه سایت شما

۶) یک فروش ویژه را فقط برای مدت زمان محدود انجام دهید!

حس فوری یک انگیزه بزرگ برای عمل است. یک کمپین کوتاه مدت با یک نقطه پایان تعریف شده – ترجیحا بیش از ۲-۳ روز – ایجاد کنید و آن را به مشترکین خود با یک پیام انگیزشی اعلام کنید. این روشی است که اکثر کسب و کارهای بزرگ مانند دیجیکالا با عنوان پیشنهادهای شگفت انگیز استفاده می کنند.

مثال برای این موضوع : “فروش شگفت انگیز؛ ۵۰% تخفیف خرید کیف و کفش تا پایان روز جمعه!”

۷) دعوت از مشترکان به یک رویداد در زندگی واقعی

این موضوع برای کسب و کارهایی کاربرد دارد که می توانند در دفتر شرکت و یا در هر جای دیگر یک کنفرانس یا رویداد ایجاد کنند و با مخاطبان خود ارتباط فوق العاده ای را ایجاد کنند.

مثال برای این موضوع : “در همایش زندگی برتر منتظر حضور گرم شما هستیم.”

۸) درخواست بازخورد از مشتریان

خطوط ارتباطی را باز کنید و مشترکین خود را دعوت کنید تا افکار، نظرات و پیشنهادات خود را با شما به اشتراک بگذراند. این کار باعث می شود که رابطه شما با کاربران بسیار صمیمی شود.

مثال برای این موضوع : “در حال راه اندازی شعبه جدید هستیم؛ با نظرات خود در ساختن آن به ما کمک کنید.”

۹) کدهای کوپن اختصاصی برای مشترکین را اعلام کنید

مشترکین شما سزاوار یک هدیه ویژه هستند! به آن ها یک پاداش منحصر به فرد اعطا کنید.

مثال برای این موضوع : “هدیه ای ناقابل از طرف ما به شما؛ امیدوارم دوست داشته باشید.”

۱۰) بررسی یک موضوع جالب

مطالعات موردی بسیار جالب توجه است، به ویژه هنگامی که بینش واقعی و سود عملی برای خوانندگان بوجود بیاورد.در این مورد، خبرنامه شما یک مورد خاص را معرفی می کند که در آن محصول یا سرویس شما نیز از آن پشتیبانی میکند. در واقع هدف این کار این است که شما به مخاطبان خود میگوید که ما نیز این کار را انجام می دهیم.

مثال برای این موضوع : “مزیت های طراحی یک سایت اینترنتی – طراحی سایت خود را به ما بسپارید”

30 ایده فوق العاده برای جذاب تر شدن خبرنامه سایت شما

۱۱) یک یادداشت از طرف مالک / مدیر

اگر یک کسب و بزرگ ایجاد کرده اید و مخاطبان زیادی از مطالب و محصولات شما استفاده می کنند، بهتر است که به عنوان مدیر کل گروه با مخاطبان صحبت کنید و یا برایشان پیام بگذارید. مطمئنا آن ها نیز بسیار مشتاق هستند تا از یادداشت های شما بهره ببرند. می توانید از کلیدواژه های مخصوصی برای این کار استفاده کنید.

مثال برای این موضوع : “یادداشت های مدیر سایت مگ وب “

۱۲) از طریق مشاوره با مخطبان خود ارتباط برقرار کنید

به عنوان یک متخصص در زمینه خود، شما در موقعیت منحصر به فرد هستید تا بینش و دانش خود را با خوانندگان خود به اشتراک بگذارید. شما میتوانید یک لیست از راهنمایی های سریع که پیرامون یک خاص می باشند را تهیه کنید و به صورت آموزش گام به گام برای مخاطبان خود ارسال کنید.

مثال برای این موضوع : “آموزش کار با فتوشاپ در کمترین زمان ممکن”

30 ایده فوق العاده برای جذاب تر شدن خبرنامه

۱۳) نمایش محصولات محبوب خود (و چرا مردم آنها را دوست دارند)

به یاد داشته باشید که همیشه بهترین های کار خود را با عنوان های پیشنهاد ویژه یا از این قبیل کلمات به مخاطبان خود نشان دهید. مردم همیشه علاقه مند هستند که بدانند دیگران از چه چیزهایی استفاده میکنند. پس شما نیز محصولات پربازدید خود را به آن ها معرفی کنید. این یک فرصت فوق العاده برای نشان دادن محصولات ویژه شما و همچنین توضیح درباره محبوبیت آن ها می باشد.

مثال براین موضوع : “معرفی مجموعه محبوبترین هدفون های فروشگاه”

۱۴) جشن سالگرد

تولد کسب و کار شما نیز باید مانند تولد خود شما باشد. برای کسب و کار خود جشن تولد بگیرید. مهمان های این جشن بزرگ خط مخاطبان شما هستند.از این فرصت برای تشکر از مخاطبان خود برای پشتیبانی استفاده کنید همچنین داستان های خنده دار را از روزهای اولیه به اشتراک بگذارید. همه این ها میتواند در قالب یک ارسال خبرنامه شیک صورت بگیرد.

مثال برای این موضوع : “این دهمین تولد ماست! بیایید جشن بگیریم”

۱۵) ارائه پایان فصل ویژه

کسب و کارهای بزرگ میدانند که پایان فصل شروعی برای یک تجارت بزرگ است. پایان فصل ها بسایر اهمیت دارند. زیرا فصل جدیدی در راه است و می توانید محصولات و با مطالب مرتبط با آن را معرفی کنید.

مثال برای این موضوع : “ذت یک سفر به یاد ماندنی در تابستان با تورهای گردشگری.”

۱۶) بارسانه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید

چرا تعاملات خود را با مخاطبین خود تنها به یک پلت فرم محدود می کنید؟در خبرنامه هایی که برای مخاطبان خود ارسال می کنید از آن ها دعوت کنید که به صفحه های شما در شبکه های اجتماعی بپیوندند و برعکس در شبکه های اجتماعی هم از دوستان و فالوورهای خود بخواهید در خبرنامه سایت شما عضو شوند. این یک کار فوق العاده برای ارتباط بی نظیر با مخاطبان شما است.

مثال برای این موضوع: “اینستاگرام ما را دنبال کنید تا شاهکارهای طراحی را از دست ندهید”

۱۷) ایجاد “۱۰ فهرست برتر”

لیست ها یک شکل عالی از محتوا هستند که پتانسیل بالایی برای بازدید دارند. خوانندگان دوست دارند لیست هایی را به اشتراک بگذارند که به اعتقاد آنها می توانند برای دوستانشان جالب باشد. با لیست خوب، مشترکین شما با خوشحالی دکمه Forward را کلیک کرده و سهم خود را در ارتقاء برند شما انجام می دهند.

مثال برای این موضوع : “۱۰ راه برای جلوگیری از حالت تهوع در ماشین

30 ایده فوق العاده برای جذاب تر شدن خبرنامه

۱۸) درخواست برای اولین بازدید

آیا شما به تازگی کسب و کار و یا سایتی را ایجاد کرده اید؟ این بسیار عالی است. با ارسال دعوتنامه ای به ایمیل کاربران از آن ها بخواهید که برا اولین بار از شما بازدید کنند.

مثال برای این موضوع : “اولین نفری باشید که از آموزشهای مجازی رایگان ما استفاده می کند”

۱۹) پیگیری بعد از فروش / تعامل

همواره این نکته را در نظر بگیرید که بعد از این که محصولی را به فروش میرسانید تازه کار شما شروع می شود. پشتیبانی خوب رمز موفقیت همه کسب و کارهای بزرگ است. در این مورد بعد از اقدامات کاربران خود برای آن ها ایمیلی ارسال کنید و یا حتی با آن ها تماس بگیرید و از رضایت داشتن ها اطمینان حاصل کنید. با این کار شما برای مخاطبان خود ارزش ویژه ای قرار داده اید.

مثال برای این موضوع : “امیدواریم از محصول خریداری شده نهایت استفاده را برده باشید.”

۲۰) توصیه از طریق “بایدها و نبایدها”

حتما در بسیاری از مقالات دیده اید که آموزش هایی تحت عنوان “بایدها و نبایدها”ی یک موضوع خاص بیان می شود. شما نیز همین کار را در رابطه با حرفه خود انجام دهید و آن را برای کاربران خود ارسال کنید.

مثال برای این موضوع : “کارهایی که نباید با گوشی های هوشمند انجام داد

۲۱) توزیع مجله هفتگی / ماهانه

با توجه به حجم فعالیت ها و نوع کسب و کار شما، ارسال بازخوردهای منظم از هفته یا ماه گذشته می تواند در حفظ مخاطبان شما بسیار مهم باشد.

مثال برای این مضوع : “مجله ماهینامه گیم: در ماه آوریل چه بازی های انجام دهیم؟”

30 ایده فوق العاده برای جذاب تر شدن خبرنامه

۲۲) حمایت و ترویج یک موضوع اجتماعی

اگر شما با سازمان های مردمی مثل خیریه و امثال آن در ارتباط هستید بسیار فوق العاده است که برای ترویج آن ها این موضوع را با کاربران خود در ارتباط بگذارید. این یک راه عالی برای نمایش شخصیت برند شما است و مخاطبان شما را نشان می دهد که متعهد به ایجاد جایگاه بهتر در جهان هستند.

مثال برای این مضوع : “با کمک به بیماران سرطانی دنیای زیباتری را خواهیم ساخت.”

۲۳) اطلاع رسانی به مخاطبان برای شروع یک رویداد یا دوره آنلاین در آینده

شما بیش از یک راه برای به اشتراک گذاشتن دانش خود را با مشترکین خود دارید.آیا تاکنون دوره آنلاینی را برگزار کرده اید؟ یک کار فوق العاده برای به اشتراک گذاشتن دانش خود با دیگران و حتی درآمدزایی! شاید زمانی باشد که شما در حال آماده کردن یک دوره جدید هستید و میخواهید مردم را از این موضع باخبر کنید. چه چیزی بهتر از خبرنامه! با ارسال یک خبرنامه کاربران را از این موضوع مطلع کنید. حتی میتوانید از استادان بخواهید تا چند خطی درباره آن موضوع صحبت کنند.

مثال برای این مضوع : “فقط ۱۰ روز دیگر تا شروع دوره مجازی یادگیری کامل زبان انگلیسی.”

۲۴) پرده را با یک داستان شخصی باز کنید

لحن شخصی عامل مهمی در بازاریابی است. مردم بیشتر با افراد واقعی ارتباط دارند، بنابراین همیشه خوب است که آنها را در پشت نام تجاری نشان دهید. شما می توانید یک داستان در مورد اینکه چگونه شروع به تبدیل شدن به یک حرفه ای در زمینه خود و یا در مورد یک فرد خاص در زندگی خود که دیده اید صحبت کنید.

مثال برای این موضوع : “دوچرخه سواری زندگی من را تغییر داد. حالا من متعهد به کمک به دیگران هستم.”

۲۵) بعضی از حقایق سرم گرم کننده و خنده دار را بازگو کنید

برخی از چیزهای جالب و خنده دار درباره برند شما، صنعت یا سازمان شما که هیچ کس نمی داند چیست؟ یک لیست کوتاه از حقایق سرگرم کننده تهیه کنید و برای مخاطبان ارسال کنید.

۲۶) پاسخگویی به سوالات متداول

سوالات رایج و یا نگرانی هایی که به اعتقاد شما بر روی بازار هدف شما تأثیر می گذارد چیست؟ این خبرنامه نه تنها به شما نشان می دهد که شما با داشتن آدرس قبل از آنها، یک صاحب کسب و کار با توجه هستید. بلکه باعث می شود مزایای برچسته کسب و کار خود را به نمایش بگذارید.

ایمیل موضوعی نمونه: “سوالات متداول درباره تامین مالی وام، پاسخ داده شده توسط مشاوران ما”

۲۷) رسانه های متقلب را رسوا کنید!

اگر احساس میکنید عده ای قصد تخریب مجموعه شما را دارند بهترین کار این است که خودتان وارد ماجرا شوید و مردم را از این طریق آگاه کنید.این موضوع همچنین میتواند برای کپی برداری های غیر مجاز از محصولات شما باشد.

۲۸) لینک دانلود رایگان ارسال کنید

کاربران در اینترنت خیلی حوصله گشت و گذار و رسیدن به لینک های دانلود ندارند. به خصوص معطلی های آپلودسنترها و لینک های دانلود اشتراکی واقعا خسته کننده است. اگر احساس می کنید مطلب مفیدی دارید که میتوانید به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار دهید آن را به صورت لینک دانلود مستقیم در ایمیلشان ارسال کنید.

30 ایده فوق العاده برای جذاب تر شدن خبرنامه

۲۹) دعوت از مخاطبان برای نویسنده مهمان

برای سایت خود از افراد آگاه که تخصص هایی در زمینه های موردنیاز شما دارند نویسنده جذب کنید. شاید افراد مشتاقی وجود داشته باشند که به دنبال ارائه مقاله های مفید در زمینه کسب و کار شما باشند.

۳۰) اطلاع رسانی های موقت

این مورد شامل موضوعاتی می شود که به صورت موقت خواهند بود. مثلا در دسترس نبودن سایت یا لینک های دانلود و یا ارسال اطلاعیه های مناسبتی که ممکن است در هر زمانی اتفاق بیافتند.

برگرفته از wix.com

مطالب مرتبط

۹ روش کلیدی برای جذب مشتری

مگ وب

همکاری استیون اسپیلبرگ با دو بازیگر بزرگ هالیوود برای افشای پشت پرده جنگ ویتنام

مگ وب

به مناسبت کودتای اسفند ۱۲۹۹؛ کودتای انگلیسی یا ایرانی؟

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.