سینمای جهان

۲۰ فیلم الهام بخش که باید تماشای آن ها را به فرزندان خود توصیه کنید

20 فیلم و انیمیشن الهام بخش

جوزف کمپبل، نویسنده قهرمان با هزاران چهره، دریافت که همه داستانها شامل یک عنصر ساختاری مشترک است که به طور کلی در اسطوره ها، افسانه ها، رویاها و فیلم ها یافت می شود.آنها به طور کلی به عنوان سفر قهرمان شناخته می شود. این نشان می دهد که هر داستان درس بزرگی دارد؛ و در هر سفر یک قهرمان وجود دارد – شما قهرمان زندگی خود و در سفر خود هستید.

مگ وب – به عنوان یک پدر یا مادر ما باید درس های بزرگ زندگی را تا حدی به فرزندان خود بیاموزیم.این درسهای زندگی کودکان را به تغییر جهان خود وادار می کنند. حال باید دید که چه فیلم هایی را باید برای آن ها آماده کنیم تا پاسخ گوی نیازهای آنان باشند.

در این مطلب ۲۰ فیلم بسیار زیبا و الهام بخش را به شما معرفی می کنیم تا در کنار فرزندان خود به دیدن آن ها بپردازید و درس های بزرگی را به آن ها آموزش دهید. در کنار نام هر فیلم یا انیمیشن درس بزرگ آن نیز گفته می شود.

۱) چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم؛ تفاوت ها هستند که شما را می سازند

چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم

داستان این فیلم که بر اساس رمانی از کرسیدا کوول نوشته شده است و دربارهٔ یک وایکینگ جوان بنام «هیکاپ» است که در سرزمینش مدام مورد حمله اژدهایان قرار می‌گیرد و مردم این سرزمین (وایکینگ‌ها) شجاعانه به جنگ با اژدهایان می‌پردازند؛ ولی هیکاپ توانایی جنگیدن با آنان را ندارد و حتی اگر هم داشته باشد، (به خاطر جثه کوچکش) اجازه ندارد اینکار را بکند. در این بین، اژدهایی وجود دارد بنام «خشم شب» که از همه اژدهایان دیگر خطرناکتر و وحشتناک تر است که هیچ وایکینگی تا بحال موفق به کشتن او نشده‌است. هیکاپ که پدرش رئیس وایکینگ‌ها است، یک شب که اژدهایان حمله کرده بودند، مخفیانه به کمین اژدهایی می‌نشیند و بطور اتفاقی یک خشم شب را بدام می‌اندازد و این اژدها به جایی دوردست می‌افتد.

این فیلم نشان می دهد که ما باید فرزندان خود را تشویق کنیم که خودشان تعیین کنند که چه کسی باشند نه این که به دنبال رویاهای ما باشند.متاسفانه این مشکلی است که اکثر والدین با آن درگیر هستند.

۲) فیلم لگو؛ هر کس قبل از اینکه فوق العاده باشد معمولی است

فیلم لگو

داستان درباره یکی از کاراکترهای معمولی لگو است که به اشتباه جایگزین یک کاراکتر ساختمان ساز می‌شود و در ادامه، به ماموریتی می‌رود که با پیوستن به گروهی دیگر از لگوها در مقابل اهریمنی که قصد نابودی جهان را دارد بایستد و …

در تمام لحظات این فیلم متفاوت بودن جلوه ویژه ای دارد. این فیلم معنی واقعی تلاش در کارها برای ایجاد تافاوت با دیگران را خوبی نمایش می دهد.

۳) شیرشاه؛ تجربیات دردناک شما به رشد و شکوفایی شما کمک خواهد کرد

شیرشاه

داستان این اثر، برگرفته از چندین اثر هنری معروف از قصه‌های پیامبران گرفته تا نمایش نامه‌های ویلیام شکسپیر است. شیری به نام اسکار که در صدد پادشاهی جنگل است (که این سمت به برادرش موفاسا رسیده و در آینده به پسر موفاسا، سیمبا می‌رسد) او موفاسا را می‌کشد و برادرزاده‌اش سیمبا را فراری می‌دهد و سیمبا در آینده بزرگ می‌شود و می‌آید تا انتقام تاج و تختش و البته پدرش را از اسکار بگیرد.

شیر شاه اهمیت یادگیری از گذشته را نشان می دهد و این واقعیت است که رشد می تواند ترسناک باشد. مارک تواین در این موضوع می گوید:

“من در زندگی ام نگرانی های زیادی داشتم. بیشتر آنها هرگز اتفاق نیوفتاده است. “

۴) داستان اسباب بازی؛ کار تیمی مهم است، به تنهایی مبارزه نکنید

 داستان اسباب بازی

«اندی» پسر بچه‌ای شش ساله است که اسباب بازی‌هایش را خیلی دوست دارد. اما دانستن این موضوع که اسباب بازی‌ها زنده می‌شوند کمی عجیب به‌نظر می‌رسد. «وودی»، گاو چرانی قدیمی و اسباب بازی مورد علاقهٔ اندی، رهبر تمامی اسباب بازی‌ها در اتاق اندی است. دوستان وودی یک دایناسور، خوک، سگ و سیب زمینی هستند. اندی در جشن تولدش، تکاوری فضایی به نام «باز لایت یر» هدیه می‌گیرد و این اسباب بازی جدید جای وودی را تا حدی تنگ می‌کند. حس حسادت وودی منجر به چشم و هم‌چشمی می‌شود. طی بروز اتفاقاتی وودی و باز سر از خانهٔ پسر همسایه، «سید»، در می‌آورند که از قضا این پسر عادت به شکنجه و خراب کردن اسباب بازی‌ها دارد. وودی و باز باید هر چه زودتر به خانهٔ اندی برگردند چون تا چند روز آینده خانوادهٔ اندی قصد اسباب کشی دارد.

دوستی و کار گروهی کلید موفقیت زندگی هستند. در آغوش گرفتن دوستان جدید به عنوان آن همیشه سرگرم کننده برای بدست آوردن مردم است.

۵) ماشین ها؛ برنده شدن موقت است، فضیلت است که باقی می ماند

ماشین ها

لایتینگ مک‌کوئین ، ماشین مسابقه ‌ای که همیشه برای پیروز شدن مسابقه می دهد ، به طور غیر منتظره خود را در شهر رادیاتور اسپرینگ می‌یابد و با شخصیت‌های این شهر آشنا می شود و می فهمد که زندگی همانند یک سفر است نه خط پایان و…

بدون فروتنی، ما قادر به استفاده از قدرت های بزرگ در راه مسئولانه نیستیم. ماشین ها یک کار عالی برای نشان دادن این ویژگی مهم است. به یاد داشته باشید نقل قولی از فیلم مرد عنکبوتی،

“قدرت زیاد مسئولیت زیاد هم می آورد.”

۶) مولان؛ اگر بر این اعتقاد باشید که حق با شماست، با عدالت مبارزه کنید

مولان

مولان (Mulan) فیلمی ۹۰ دقیقه‌ای به کارگردانی تونی بنکرافت با بازی مینگ-نا است. داستان این فیلم انیمیشنی بر گرفته از یکی از اسطوره های کهن کشور چین است. مولان دختر هوشمند دلاوریست که در جامعه مرد سالار چین قدیم , برای مراقبت از پدر و دفاع از کشور ناچار به پنهان کردن جنسیتش می شود و با رشادت و شجاعتی که در لباس مردانه به خرج میدهد، باعث نجات امپراتور چین می شود.

مولان ما را به اهمیت کنترل بر سرنوشت خود می رساند. داستان خود را بنویسید و زندگی خود را کنترل کنید.

۷) درون و بیرون؛ خوشبختی واقعی وقتی است که می توانید غم را در آغوش بگیرید

درون و بیرون

رشد کردن می‌تواند مانند جاده‌ای پر دست انداز باشد، و رایلی هم از این قضیه مستثنی نیست، کسی که با شروع کار پدرش در سن فرانسیسکو از زندگی غرب میانهٔ خود جدا شده است. مانند همهٔ ما، رایلی هم توسط احساسات خود کنترل می‌شود، مانند شادی، ترس، خشم، نفرت و غمگین شدن، این احساسات در مرکز ذهن و فرماندهی رایلی به عنوان شخصیت‌هایی در این انیمیشن زندگی می‌کنند و صاحب خود را در زندگی روزانهٔ خود راهنمایی می‌کنند. با تلاش رایلی و احساساتش برای تنظیم خود با یک زندگی جدید، آشفتگی‌هایی در ذهن او به وجود می‌آید. گرچه شادی، احساس اصلی و مهمترین احساس رایلی تلاش می‌کند تا چیزها را مثبت نگه دارد، اما در میان احساسات دیگر برای کنار آمدن با یک شهر، خانه و مدرسهٔ جدید تضاد وجود دارد.

درون بیرون نشان می دهد اهمیت اجازه دادن به خودمان برای ابراز ناراحتی و پذیرش کمک از دیگران چقدر زیاد است. غم در زندگی بسیار ضروری است. درک این احساس به ما امکان می دهد که بیشتر به دیگران که غم و اندوه را تجربه می کنند توجه کنیم.

۸) منجمد؛ عشق واقعی را می توان در خانواده یافت

منجمد

منجمد یا یخ‌زده (Frozen) همچنین شناخته شده با نام‌های ملکه برفی و ملکه یخی، و در بعضی نسخه‌ها ترجمه شده سرزمین یخبندان، یک فیلم موزیکال و پویانمایی رایانه‌ای آمریکایی ساخته والت دیزنی پیکچرز است. این فیلم بر پایه رمان ملکه برفی اثر نویسنده مشهور هانس کریستیان آندرسن ساخته شده است. این فیلم پنجاه و سومین انیمیشن کلاسیک والت دیزنی است و بازیگران مطرحی نظیر کریستن بل، ایدینا منزل و جاناتان گروف در آن به صداپیشگی پرداخته‌اند.

به عنوان یک پدر به یک دختر زیبا، این فیلم برای من مهم بود. یخ زده دختران جوان را نشان می دهد که آنها نیازی به یک مرد برای صرفه جویی در روز ندارند … در واقع دختر می تواند روز خود را نجات دهد. و شما می توانید عشق واقعی از خانواده خود و از خواهران خود را پیدا کنید.

۹) موانا؛ برو رویاهای خود را بدون توجه سختی آن ها به دست بیار

موانا

موآنا دختری ماجراجو است که برای تکمیل اکتشافات اجدادش به دریانوردی می‌پردازد و سر از جزایر جنوبی اقیانوس آرام درمی‌آورد. اجداد وی که ۳ هزار سال پیش جزیره‌های متعددی در بخش جنوبی اقیانوس آرام کشف کرده بودند دختر نوجوان را ترغیب کردند که هزار سال بعد از آن دل به دریا زده و خود را همچون اجدادش به عنوان یک راه بلد ماهر اثبات کند. او در این سفر به یک خداسان قدرتمند برمی‌خورد (با صداپیشگی دواین جانسون) که با او همراه می‌شود.

Moana به ما یاد می دهد اهمیت پیروی از قلب شما چقدر است. بارها و بارها موانا بین انتظارات خانوادگی و جاهایی که قلب او واقعا می خواهد، جنگ می کند.

۱۰) در جستجوی خوشبختی؛ سعی کنید تا زمانی که موفق شوید، هیچ چیز عالی آسان نخواهد بود

در جستجوی خوشبختی

در جستجوی خوشبختی (The Pursuit of Happyness) یا در جستجوی شادمانی، عنوان فیلمی درام و زندگی‌نامه‌ای محصول ۲۰۰۶ ایالات متحده آمریکا به کارگردانی گابریل موچینو است. داستان فیلم بر اساس بی‌خانمانی حدوداً یک‌سالهٔ کریس گاردنر است که ویل اسمیت نقش وی را بازی می‌کند.

این فیلم داستان واقعی کریس گاردنر سیاه پوست، خرده فروش اسکنرهای پزشکی در سال ۱۹۸۱ است که به همراه لیندا و پسر کوچکش کریستوفر در سانفرانسیسکو زندگی بسیار سختی دارند. وضع مالی کریس بسیار بد است. ا و که توانایی پرداخت اجاره خود را ندارد صاحبخانه‌اش بیرونش کرده و از این رو لیندا نیز او را ترک می‌کند. کریس که هم باید پدر خوبی باشد و هم خرج کریستوفر را تأمین کند دچار مشکل شده است. کریس سعی می‌کند در شرکتی استخدام شود و از سویی باید کریستوفر را حفظ کند مبارزه سختی برای زندگی کردن پیش روی کریس قرار دارد. . و سرانجام کریس گاردنر به یک میلیونر تبدیل می شود که فقط سی درصد سهامش را دو میلیون دلار خریداری می کنند.

اگر فکر می کنید در زندگی خیلی مشکل دارید و توانایی حل کردن تمام مشکلاتتان را ندارید این فیلم را ببینید و درس های بزرگ آن را یاد بگیرید. مطمون باشید ناامید نخواهید شد.

۱۱) دیو و دلبر؛ این چیزی است که در درون آن مهم است، نه آنچه خارج از آن است

دیو و دلبر

دیو و دلبر (Beauty and the Beast) فیلمی آمریکایی در سبک رمانتیک، فانتزی، و موزیکال به کارگردانی بیل کاندن، و نویسندگی استیون شباسکی و ایوان اسپیلیوتوپولوس است که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. این فیلم نسخه بازسازی شده فیلم پویانمایی به همین نام محصول سال ۱۹۹۱ است، که خود آن نیز برگرفته از داستان متل دیو و دلبر به قلم نویسندگی فرانسوی ژون ماری لوپرنس د بومو است. در این فیلم اما واتسون و دن استیونز به عنوان شخصیت‌های اصلی در کنار بازیگرانی همچون لوک ایوانز، کوین کلاین، جش گد، یوان مک‌گرگور، استنلی توچی، آدرا مک‌دانلد، گوگو امبتا-را، ایان مک‌کلن و اما تامسون ایفای نقش می‌کنند.

بل یک دختر زیبا و جوان است. یک دیو بل را در ازای آزادی پدر بل در قلعه خودش زندانی می‌کند. بل با وجود ترس با کارکنان سحر شده قلعه دیو دوست می‌شود و یادمی‌گیرد که چگونه به قلب و روح انسان‌مندانه درون دیو پی ببرد. در همین حین یک شکارچی به نام گاستون که می‌خواهد به هر قیمتی بل را بدست آورد سعی در نجات او از زندان دارد…

۱۲) جادوگر شهر از؛ شما همیشه توانایی داشته اید، فقط باید تلاش کنید

جادوگر شهر از

جادوگر شهر از (The Wizard of Oz) فیلمی است به کارگردانی ویکتور فلمینگ که بر اساس رمانی برای کودکان نوشته ال. فرانک باوم آمریکایی به نام جادوگر بی‌نظیر شهر از ساخته شده است.

دوروتی دخترک کوچکی است که همراه سگش توتو در کشتزاری در کانزاس زندگی می‌کند. روزی گردبادی می‌آید و دوروتی و سگش و خانه‌اش را با خود به آسمان می‌برد و در سرزمین آز پایین می‌آورد. در آز همه چیز زیبا و غریب است، با این حال دوروتی می‌خواهد هر جور شده به خانه‌اش برگردد. دوروتی تصمیم می‌گیرد تا به شهر آز برود تا از جادوگرانی که در آن شهر زندگی می‌کنند برای بازگشت به خانه کمک بگیرد. دوروتی سرِ راهش به مترسکی که مغز ندارد، آدم آهنی‌ای که قلب ندارد و شیر بزدلی که شجاعتش را از دست داده‌است برمی‌خورد. آن‌ها همه امیدوارند که جادوگر نیکوکار شمال در آز کمک‌شان کند، اما جادوگر بدجنس غرب که در پی انتقام مرگ جادوگر بدجنس شرق است، مشکلاتی را سر راه آن‌ها و جادوگر نیکوکار شمال به وجود می‌آورد. در نهایت دوروتی با ریختن یک سطل آب روی جادوگر بدجنس غرب موجب نابودی او می‌شود و جادوگر شهر آز نیز به عنوان جایزه آرزوی او و دوستانش را برآورده می‌کند.

۱۳) هری پاتر؛ عمیق ترین ترس شما بزرگترین پتانسیل شما را از بین میبرد

هری پاتر

فیلم‌های هری پاتر که فیلم‌هایی انگلیسی-آمریکایی هستند، بر اساس کتاب‌های هری پاتر و با همان نام‌های کتاب ساخته شده‌اند. نویسنده این کتاب‌ها، جوآن «جو» رولینگ که بیشتر با نام جی. کی. رولینگ (J. K. Rowling) است، نوشته شده است. او امتیاز ساخت فیلم را در سال ۱۹۹۹ به شرکت برادران وارنر با قراردادی بالغ بر یک میلیون یورو فروخت. از نکات قابل توجه این قرارداد، اصرار جی.کی. رولینگ بر استفاده از بازیگران انگلیسی در این فیلم‌ها است.

این فیلم که براساس کتاب‌های داستانی هری پاتر نوشته شده، داستان پسر نوجوانی به نام هری پاتر است که در زمان تولدش، جادوگر شیاطین به نام ولدمورت، مادر و پدر جادوگرش را به قتل رسانده است. داستان این هشت فیلم، دشمنی‌ها و جنگ‌های او و ولدمورت است.

هر فیلم در سری هری پاتر نشان دهنده اهمیت برخورد با ترس های ما است. مهم نیست که چقدر ترسناک به نظر می رسد، باید یاد بگیریم که با ترس خود مقابله کنیم.

۱۴) جنگ ستارگان؛ نقاط قوت و ضعف خود را بیاموزید و از آنها استفاده کنید

جنگ ستارگان

جنگ‌های ستاره‌ای (Star Wars) که در ایران با عنوان جنگ ستارگان شناخته می‌شود، نام یک مجموعه فیلم سینمایی حماسی در ژانر اپرای فضایی است که جورج لوکاس کارگردان آمریکایی خالق آن است و از آن به عنوان یکی از موفق‌ترین و تاثیرگذارترین فرانشیزها در صنعت سینما یاد می‌کنند.

۱۵) تایتان‌ها را به خاطر داشته باش؛ تنها با در اختیار داشتن تغییر دردناک شما موفق خواهید شد

تایتان‌ها را به خاطر داشته باش

در سال ۱۹۷۱ بر اساس حکم دادگاه ، دو دبیرستان سفید پوستان و یک دبیرستان سیاه پوستان به ناچار و برای نخستین بار در هم ادغام می شوند. در نتیجه ، «بیل یوست» مربیِ با سابقه ی ورزش راگبیِ یکی از این ۳ دبیرستان ، مجبور به کناره گیری می شود و جای خود را به «هِرمن بون» سیاه پوست می دهد. اما…

این فیلم قدرتمند نشان می دهد که ما باید برای موفقیت تغییر کنیم. ما باید برای تغییر جهان به جلو حرکت کنیم.

۱۶) آلیس در سرزمین عجایب؛ از رویاهای بزرگ نترس

آلیس در سرزمین عجایب

آلیس در سرزمین عجایب (Alice in Wonderland) نام فیلمی از تیم برتون است که بر اساس رمان معروف لوئیس کارول به همین نام ساخته شده‌است.

در این. فیلم ۱۰ سال از زمان نخستین دیدار آلیس از سرزمین عجایب می‌گذرد. آلیس اکنون دختری ۱۹ ساله، و از یک خانواده انگلیسی عصر ویکتوریایی است که برای فرار از یک پیشنهاد ازدواج در یک میهمانی، به‌دنبال خرگوش سفیدی راه می‌افتد و مجدداً سر از سرزمین عجایب درمی‌آورد.

اوضاع سرزمین عجایب بسیار دگرگون شده. ملکهٔ سرخ علیه خواهر خود، ملکهٔ سفید، توطئه کرده و بر سرزمین عجایب سیطره خویش را گسترانیده‌است. ساکنین سرزمین عجایب آماده‌اند تا با کمک آلیس دست به شورش بزنند و ملکه سرخ را براندازند. در جریان فیلم، به مرور آلیس وقایع ۹ سالگی خود در سرزمین عجایب را بصورت فلش‌بک به یاد می‌آورد، و در نهایت به کمک دوستانش (کلاهدوز دیوانه، گربه چشیر، کرم شبتاب، دوقلوهای دیدلدام و دیدلدو، و دیگران) موفق به براندازی ملکه سرخ می‌شود.

این فیلم به ما یاد می دهد که تا زمانی که اینطور نیست، همه چیز غیرممکن است. رویای آن و انجام آن.

۱۷) زمین قبل از زمان؛ عشق، همیشه وجود دارد

زمین قبل از زمان

زمین قبل از زمان (The Land Before Time) فیلمی در سبک ماجراجویی و زوج هنری به کارگردانی دان بلات است که در سال ۱۹۸۸ منتشر شد.

با تغییر آب و هوای دنیا، دایناسورهای گیاه‌خوار که با کمبود مواد غذایی روبه رو شده‌اند، به سوی «درهٔ بزرگ»، قلمرویی افسانه‌ای که در آن گیاهان فراوانی یافت می‌شود، به راه می‌افتند…

۱۸) کتاب جنگل؛ برای آنچه که دارید، سپاسگزار باشید و خوشحال خواهید شد

کتاب جنگل

کتاب جنگل (The Jungle Book) یک فیلم ماجراجویی فانتزی آمریکایی به کارگردانی جان فاورو و نویسندگی جاستین مارکس است که بر اساس مجموعه داستان کتاب جنگل به قلم رودیارد کیپلینگ ساخته شده است. کتاب جنگل در تاریخ ۱۵ آوریل ۲۰۱۶ در ایالات متحده به نمایش درآمد.

موگلی پسری است که از بچگی در میان گله گرگ‌های جنگل بزرگ شده و جنگل را خانه اول و آخر خود می‌داند. اما وی توسط ببری که همه از او ترس دارند، تهدید شده که کشته خواهد شد.

۱۹) کوبو و دو رشته؛ شما سردبیر زندگی خود هستید، داستان خود را بنویسید و اغلب آنها را ویرایش کنید

کوبو و دو رشته

داستان این فیلم در مورد پسرکی به نام کوبو و در ژاپن باستان روایت می‌شود. او در دهکده‌ای از مادرش مراقبت می‌کند تا اینکه یک شبح از گذشته با احیا کردن انتقامی بسیار قدیمی زندگی وی را زیر و رو می‌کند. این باعث می‌شود که انواع و اقسام اتفاقات برای او رخ دهد و خدایان و هیولاها به تعقیبش بیایند. برای آنکه کوبو زنده بماند، باید زرهی جادویی را بیابد که زمانی پدر مرحومش، یک سامورایی افسانه‌ای، آن را می‌پوشیده است.

ما قدرت نوشتن داستان خودمان را داریم. این آشکار است که مادر کوبو به او می گوید که او چگونه پدرش را کشته است. با این حال، او با او عاشق شد و داستان او را بازنویسی کرد. او تصمیم گرفت تنها نویسنده داستان خود باشد.

۲۰) ترول‌ها؛ به دنبال توقف برای شادی

ترول‌ها

پس از حمله وحشیانه برگنز ها، پاپی شادترین ترولی که تاکنون متولد شده است و هم چنین محتاط ترین آنها، به همراه یک ترول دیگر برای نجات دوستانش راهی سفری ماجراجویانه و در عین حال خطرناکی می شود. اتفاقات ناگواری انتظار آنها را می کشد ولی به ناچار باید آنها اختلافات را کنار گذاشته و باهم همکاری کنند. ترول ها موجودات کوچک هستند که اکثرا در دنیایی شاد و مفرح زندگی می کنند، آهنگ خوانده و کارهای سرگرم کننده انجام می دهند.

اگرچه آنها توسط موجوداتی به نام Bergens کشف می شوند که هیچ حس شادی در زندگی نداشته و متوجه می شوند که با خوردن ترول ها آنها هم می توانند زندگی شادی داشته باشند. Bergens تصمیم می گیرند تا ترول ها و درخت آنها را زندانی کنند و آنها را برای مراسم سالانه نگه دارند تا با خوردنشان حس خوشحالی بگیرند. رهبری ترول ها با فردی به نام King Peppy می باشد که توانست از طریق تونل های زیرزمینی فرا کند. پادشاه خشمگین ترول ها که Gristle Sr سرآشپز خود را مقصر می داند زیرا او مسئول فراهم کردن ترول ها می باشد و …

خوشبختی درون ماست. ما نمی توانیم آن را بخریم و یا حتی آن را بخوریم!

امیدوارم از تماشای این لیست فیلم های الهام بخش با فرزندانتان لذت ببرید. چند نفر را انتخاب کنید تا ماراتن فیلم خود را برای این آخر هفته با بچه های خود شروع کنید!

گردآوری شده توسط سایت مگ وب

منبع : lifehack.org

مطالب مرتبط

برندگان گلدن گلوب ۲۰۱۷ مشخص شدند/فروشنده جایزه نگرفت

مگ وب

پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۱۶ مشخص شد

مگ وب

فیلم The Lion King ساخته خواهد شد

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.