خبر فناوری موبایل و تبلت

۱٫۵ میلیون دلار جایزه برای کسی که iOS 10 را هک کند

iOS 10
iOS 10

بازار شناسایی آسیب پذیری های سیستم عامل iOS اپل این روزها بسیار داغ شده و شرکت Zerodium برای شناسایی حفره های امنیتی آن تا ۱٫۵ میلیون دلار جایزه در نظر گرفته است.

۱٫۵ میلیون دلار جایزه برای کسی که iOS 10 را هک کند

مگ وب (مجله ی وب ایرانیان) : این جایزه به فردی تعلق می گیرد که بتواند از راه دور به سیستم عامل iOS 10 نفوذ کند، کنترل آن را در دست بگیرد و بتواند هر برنامه ای را بر روی این سیستم عامل نصب نماید. مقدار این جایزه قبلا ۵۰۰ هزار دلار بود که بعد از مدتی به یک میلیون دلار افزایش یافت و حالا ۵۰۰ هزار دلار دیگر به آن اضافه شده است.

جایزه یک میلیون دلاری به افرادی اعطا می شد که بتوانند راهی برای نفوذ به سیستم عامل iOS 9 از طریق مرورگرهای اینترنتی بیابند. فردی که هویت وی اعلام نشد راهی برای این کار پیدا کرد و جایزه یک میلیون دلاری را از آن خود کرد. شرکت Zerodium برای شناسایی آسیب پذیری های سیستم عامل ها، مرورگرها، پلاگین ها، سرورها، برنامه های مختلف و غیره جوایز متعددی اهدا می کند و این امر با استقبال محققان امنیتی مواجه شده است.

iOS 10
آیا کسی میتواند iOS 10 را هک کند؟


اپل خود نیز برنامه هایی را برای اعطای جایزه به شناسایی کنندگان حفره های امنیتی برنامه ها و نرم افزارهای خود اجرا می کند. اما مبلغ جایزه پرداختی این شرکت از ۲۰۰ هزار دلار فراتر نمی رود و لذا برنامه های شرکت های رقیب جذابتر از خود اپل است. اپل اولین بار این برنامه را در جریان برگزاری کنفرانس بلاک هت در آمریکا در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد. جایزه ۲۰۰ هزار دلاری به افرادی اعطا می شود که بتوانند به firmware بوت ایمن گوشی آیفون نفوذ کنند.

منبع : بهارنیوز

مطالب مرتبط

شرکت اپل از فروش آیفون ۸ پلاس چقدر سود می‌برد؟

مگ وب

آیفون ۸ قلم دیجیتال دارد

مگ وب

اپل برترین برند جهان در سال ۲۰۱۶، گوگل و مایکروسافت در مقام های بعد

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.