فوتبال

کلوپ: آدم قدردانی هستم و از نمایش نیمه اول بازیکنانم تشکر می کنم

لیورپول عصر امروز موفق شد با نتیجه ۵-۱ از سد هال سیتی عبور کند. یورگن کلوپ پس از این بازی به تجلیل از نمایش نیمه نخست بازیکنانش پرداخت. مصاحبه مربی آلمانی را با وبسایت رسمی باشگاه لیورپول می خوانید: 

عملکرد تیم: 

همه خوب بودند. نیمه اول فوق العاده ای داشتیم. این فوتبالی است که باید انجام دهیم. باید همین را نشان دهید. در همان ابتدا فهمیدیم که هال می تواند روی ضدحمله ها خطرناک باشد و این کار را برای دفاع سخت می کرد. در آنالیزها این را نشان داده بودیم اما باز هم از سرعت و قدرت آن ها شگفت زده شدم. اتفاقی نیفتاد و فوتبال خود را شروع کردیم. در مالکیت توپ خوب بودیم اما توانستیم در پرسینگ هم  تاثیرگذار باشیم. از این نظر، این بهترین دیداری بود که تاکنون انجام داده ایم. این مهم است، گل های زیادی زدیم و کارهای مثبت دیگری انجام دادیم اما بازپس گرفتن مالکیت بسیار مهم است به خاطر اینکه اعتماد به نفس حریف را کاهش می دهد. از نیمه اول کاملا رضایت دارم. نیمه دوم، جذاب نبود اما هنوز خوب بود؛ صد درصد نبودیم و تمرکز خوبی شاید نداشتیم. در مورد کارهای درست را انجام دادن صحبت می کنم و با کمال احترام این را نمی گویم که باید گل های بیشتری در این بازی به ثمر می رساندیم. برای هال احترام قائلیم. آن ها خوب کار کردند؛ نه در صحنه های گل که در خصوص سایر دقایق صحبت می کنم. در بازی حضور داشتند. خشونت بیش از اندازه نشان ندادند و سعی نکردند کار را به حاشیه ببرند. مربیشان در کنار زمین در تلاش برای پیدا کردن راه حل بود با اینکه ده نفره بودند. آن ها را می ستایم. بازی خوبی از تیم من بود اما این تنها یک بازی از فصل بود.

گل کوتینیو:

وقتی در آلمان بودم هم گل های زیادی شبیه به این از او دیده بودم. او همیشه همینطور گل می زند. دوست دارم که من را مسئول این مدل گل های او بدانید اما به واقع ما کاری در این خصوص انجام نداده ایم. ما برای او فضا به وجود می آوریم و او خودش است که شوت می زند. ضربه بی نقصی بود. با هشت بازیکن هجومی در ترکیب حاضر بودیم. آزاد و صبور بازی کردیم و جنبش بسیاری نشان دادیم. پاس های خوبی به هم دادیم و از همه این ها راضی ام.

جیمز میلنر به عنوان دفاع کناری: 

حالا می توانیم در مورد میلی (و تاثیر کادر فنی)  حرف بزنیم به خاطر اینکه او فصل قبل در این پست بازی نمی کرد. همین را در مورد کلاینی هم می توانیم بگوییم که بیش از قبل حوالی محوطه حریف پیدایش می شود. شیوه بازی آن ها برای ما اهمیت بسیاری دارد. در واقع یکی از بهترین های ما در تمرینات هفته های اخیر آلبرتو مورنو بوده است. فرم خوبی دارد. نمی خواهم فشاری وارد کنم به خاطر اینکه همه بازیکنانم را با اعتماد به نفس می خواهم اما به فشاری یکسان در همه پست ها نیاز داریم. در هر جلسه تمرین، باید خوب کار کنند. اگر بازی نمی کنند به خاطر من نیست؛ به خاطر این است که کسی در تمرینات بهتر کار کرده و آنگاه است که تغییر به وجود می آوریم. حقیقت این است که میلنر عالی بازی می کند.

جا برای پیشرفت بیشتر: 

در ۴۰۰ یا ۵۰۰ بازی ای که به عنوان مربی داشته ام، یادم نیست که چند بار ۵-۱ برنده شده ام. این عالی است و قصد انتقاد ندارم اما باور دارم که می شد در نیمه دوم بهتر  باشیم. خوب بودیم اما آنقدر که می توانستیم خوب نبودیم. آدم قدردانی هستم پس از نیمه نخست آن ها قدردانی می کنم. در نیمه دوم، بهتر بود که کمی بهتر باشیم. کارهای زیادی باید در مسیر پیشرفت انجام دهیم. باید برای ۹۵ دقیقه عالی باشیم. نیمه اول فوق العاده ای بود و در نیمه دوم هنوز خوب بودیم اما دیگه فوق العاده نبودیم. این تنها مشکل من است.

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.