اخبار مهم علم و دانش فناوری

پیش به سوی انقلاب جدید در هوش مصنوعی

انقلاب در هوش مصنوعی
انقلاب در هوش مصنوعی

۵ کمپانی بزرگ فناورانه ضمن بستن اتحاد با یکدیگر قصد دارند پروژه‌های خود درزمینهٔ هوش مصنوعی را یک کاسه کرده تا ضمن ایجاد انقلابی جدید در این حوزه، به‌سوی یکپارچگی محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری پیش بروند.

مگ وب (مجله ی وب ایرانیان) : نیویورک‌تایمز در گزارشی از اتحاد میان گوگل، فیس بوک، مایکروسافت، آی بی ام و آمازون یادکرد که در سپتامبر انجام شد و امروز ضمن رسمی کردن این اتحاد از اهداف خیرخواهانه به نفع مردم و جامعه کاربران سخن گفتند.

ایجاد انقلاب در هوش مصنوعی
اتحاد بزرگان قوم فناوری برای ایجاد انقلاب در هوش مصنوعی

اتحاد جدید یادآور شدند که هدفشان نابودی صنعت رباتیک نیست و از تحقیقات درزمینهٔ AI در کنار اخلاقیات و حقوق خصوصی افراد نیز حمایت می‌کنند.

قرار است یک پروژه مشترک توسط ۵ کمپانی مذکور آغاز شود تا یک پلتفرم واحد در بخش هوش مصنوعی ایجاد شود تا سازندگان محصولات را ترغیب به استفاده از یک پلتفرم واحد کنند.

اتحاد بزرگان قوم فناوری برای ایجاد انقلاب در هوش مصنوعی
انقلاب در هوش مصنوعی

آی بی ام با پروژه واتسون، گوگل با پروژه DeepMind و AlphaGo، آمازون با الکسا و اسپیکرهای اکو، مایکروسافت با کورتانا و فیس بوک با News Feed توانسته‌اند هرکدام به‌طور جداگانه پروژه‌های هوش مصنوعی خود را جلو ببرند و در آینده نزدیک ممکن است شاهد ایجاد یک پلتفرم واحد از سوی این ۵ کمپانی باشیم.

منبع : خبرآنلاین

مطالب مرتبط

اینفوگرافیک؛ هوش مصنوعی باعث بیکار شدن چه کسانی می شود؟

مگ وب

تا سال ۲۰۲۰ تکنولوژی‌های هوش مصنوعی فراگیر می شود

مگ وب

محدودیت های گوگل برای سایت هایی که امنیت ضعیفی دارند

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.