سیاسی

ورود کارتهای اعتباری به بانکهای ایران

مگ وب(مجله وب ایرانیان)-در همه جاهای دنیا خرید با کریدیت کارد (Credit Card) یا عنوان فارسی آن کارتهای اعتباری امری مرسوم است با این کارت ها شما با پولی که فعلا ندارید می توانید خرید کنید و طی زمانی معین آنرا به بانک مربوطه پس دهید.

در ایران هم برای اولین بار توسط بانک ملی کارتهای اعتباری با مبلغ های معین طی روزهای اخیر منتشر شد تحت ۳ نوع کارتهای برنز،نقره ای و طلایی که کارتهای برنز با مبلغ ۱۰ میلیون تومان،کارتهای نقره ای ۳۰میلیون تومان و کارتهای طلایی ۵۰ میلیون تومان می باشد.

sa

این کارتها را هر نوع مشتری می تواند دریافت کند مشروط به داشتن حسابی فعال و بدون بدهکاری میباشد که بانک این اطمینان خاطر را داشته باشد که مشتری می تواند این مبلغ را برگرداند.

شما می توانید این کارتها را دریافت و از آن استفاده کنید و مبلغ را طی یک ماه به بانک پس دهید ولیکن تحت هر شرایطی که نتوانستید این پول را طی یکماه معین برگردانید به آن بهره ای ۱۸% تعلق خواهد گرفت و می توانید پول را با این درصد بیشتر به بانک پس دهید.

این کارتها که نسبت به گرفتن وام بسیار آسان تر است و همچنین درصد بهره ی آن نیز کمتر است راه خوبی به ترغیب مردم برای گرفتن پول از بانکها به جز وام های بانکی میباشد.

در شرایط رکورد عذاب آور اقتصاد کنونی کشور این نیز یک یکی از سیاست های دیگر دولت است که در اقتصاد به آن با عنوان سیاست انبساطی پول یاد میشود تا بلکه مردم به خرید روی آورند و کشور از این وضعیت ناگوار رکود اقتصادی رها شود.

لازم به ذکر است که شما با این کارت ها فقط قادر به خرید به تومان میباشید و انجام معاملات بین المللی با دلار با آن ممکن نیست هرچند که خبرهای از ورود کارتهای اعتباری بین المللی تحت عنوان مستر کارد پس از لغو تحریم ها به گوش میخورد ولی هنوز هیچ خبر قطعی از آن اعلام نشده است.

مطالب مرتبط

پرداخت وام یارانه ای ۵ میلیون تومانی به استثنا دو بانک!

مگ وب

دو میلیون کارت اعتباری ۵ میلیونی ارائه می شود

مگ وب

تمام روش‌های انتقال وجه کارت به کارت

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.