خبر فناوری

“های‌وب” سهام “پارس آنلاین” را خرید!

"های‌وب" سهام "پارس آنلاین" را خرید!

شرکت خدمات ارتباطی و اینترنتی “های‌وب” سهام شرکت پارس آنلاین را که زمانی بزرگترین ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی در ایران بود خریده است و این دو شرکت ادغام خواهند شد.

به گزارش مگ وب – مدت‌ها بود که پارس آنلاین، با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کرد. یکی از قدرت‌مند‌ترین و قدیمی‌ترین شرکت‌های ارائه کننده اینترنت در کشور که مدتی است با ریزش شدید مشتریان مواجه و دچار بحران نرخ‌گذاری در قیمت شده بود.حالا های‌وب، یک شرکت تازه نفس، این غول زمین خورده را خریده. غولی که سال های سال مهمترین ارائه کننده اینترنت در کشور به شمار می رفت.

بنابر اعلام شرکت خریدار، قرار است فرآیند ادغام طی ماه‌های آینده و تا پایان سال ۱۳۹۶ انجام شود.

این اولین بار است که دو شرکت ارتباطی بزرگ در ایران با هم ادغام می‌شوند. رقم این معامله هنوز اعلام نشده است و مجموعه جدید پس از ادغام تحت نام “های‌وب” فعالیت خواهد کرد.

"های‌وب" سهام "پارس آنلاین" را خرید!

بر اساس گزارش‌ها پارس‌آنلاین در ماه‌های گذشته با مشکلات زیادی دست به گریبان بوده و کاهش هزینه‌های اینترنت در ایران باعث ریزش شدید مشتریان این شرکت شده بود.

این شرکت که در سال ۱۳۷۸ تأسیس شد و دفتر اصلی آن در تهران است، در آغاز عمومی شدن استفاده از اینترنت در ایران یکی از معدود شرکت‌های خدمات اینترنتی بود.

خیلی ها یکی از علل اصلی ریزش شدید مشتریان این شرکت را بازار رقابتی قیمت‌ها می‌دانند. چرا که به واسطه‌ی کاهش هزینه‌ی استفاده از اینترنت توسط رقبا، پارس‌آنلاین مجبور شده بود سیاست‌های مختلفی برای کاهش هزینه‌ها در پیش بگیرد. در نهایت اما مدیران این شرکت خصوصی، واگذاری پارس آنلاین را راهی منطقی‌تر یافته‌اند.

 بیانیه مشترک های‌وب و پارس‌آنلاین
بیانیه مشترک های‌وب و پارس‌آنلاین

حالا بر اساس این توافق نامه ای که میان عبدالله فاتح (مدیرعامل پارس آنلاین) و ایمان میری امضا شده، سهام گروه شرکت های پارس آنلاین، به های وب فروخته شده و قرار است فرآیند ادغام تا پایان سال جاری به انجام رسد.

ایمان میری، در توضیحات خود همچنین از وزیر ارتباطات تشکر کرده و نوشته است: «این اقدام به منظور تحقق بخشیدن به برنامه های اعلامی آقای مهندسی آذری جهرمی مبنی بر شفاف سازی بازار و تشویق اپراتورهای غیر دولتی برای استفاده از ظرفیت های بازارهای مالی به ویژه از طریق حضور در بورس صورت گرفته است.»

پیام بگذارید

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.