سیاسی

رای اعتماد نمایندگان مجلس دهم به سه وزیر پیشنهادی روحانی

مجلس دهم به سه وزیر پیشنهادی دولت رای مثبت داد
مجلس دهم به سه وزیر پیشنهادی دولت رای مثبت داد

نمایندگان مجلس دهم امروز (سه شنبه ۱۱ ابان ۹۵) در جلسه علنی به بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش (فخر الدین دانش آشتیانی)، فرهنگ و ارشاد اسلامی (سیدرضا صالحی امیری) و ورزش و جوانان (مسعود سلطانی فر)، پرداختند و با رای نسبتا بالا هر سه وزیر از مجلس دهم رای اعتماد گرفتند.

به گزارش مگ وب و به نقل از ایسنا

نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح امروز به بررسی صلاحیت و برنامه های دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و در ادامه در جلسه نوبت بعدازظهر صلاحیت و برنامه‌های صالحی امیری و سلطانی‌فر وزرای پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان را بررسی کردند و در نهایت به هر سه وزیر اعتماد کردند. پس از اظهارات نمایندگان مخالف و موافق و دفاع رییس‌جمهور و وزرا رای‌گیری برای سه وزیر پیشنهادی انجام شد.

در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش حشمت الله فلاحت پیشه نماینده کرمانشاه، اسدالله عباسی نماینده رودسر و سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین به عنوان مخالفان و داوود محمدی، ابوالفضل سروش و مهدی شیخ نمایندگان تهران و غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت به عنوان موافقان به اظهار نظر پرداختند.

که بر این اساس نمایندگان با ۱۵۷رای موافق ، ۱۱۱رای مخالف و ۶ رای ممتنع از مجموع ۲۷۴ رای اخذ شده به دانش آشتیانی اعتماد کردند.

فخر الدین دانش آشتیانی وزیر جدید آموزش و پرورش
فخر الدین دانش آشتیانی وزیر جدید آموزش و پرورش

 

در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی حسن نوروزی نماینده رباط کریم ، سید احسان قاضی زاده نماینده فریمان و مجتبی ذوالنوری نماینده قم به عنوان مخالفان و محمد بیرانوندی نماینده خرم آباد ، قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر، محمدرضا تابش نماینده اردکان و محمد آشوری نماینده بندرعباس به عنوان موافقان به ایراد سخن پرداختند.

پس از پایان صحبت نمایندگان موافق و مخالف رای گیری انجام شد و صالحی امیری با ۱۸۰ رای موافق، ۸۹ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

سیدرضا صالحی امیری(وسط) وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
سیدرضا صالحی امیری(وسط) وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، محمود شکری نماینده تالش، محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر و شهاب نادری نماینده پاوه به عنوان مخالفان و ابوالفضل موسوی نماینده یزد، مهدی مقدسی نماینده اراک، محمد نعیم امینی‌فرد نماینده ایرانشهر و پروانه سلحشوری نماینده تهران به عنوان موافقان به ایراد سخن پرداختند.

در پایان رای گیری، سلطانی‌فر با ۱۹۳ رای موافق، ۷۲ رای مخالف و ۹ رای ممتنع وزیر ورزش و جوانان شد.

مسعود سلطانی فر(چپ) وزیر ورزش و جوانان
مسعود سلطانی فر(چپ) وزیر ورزش و جوانان

 

پیام بگذارید

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.