اخبار مهم فوتبال

تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی سوم شد+ویدیو

تیم ملی فوتسال ایران
تیم ملی فوتسال ایران

ملی پوشان فوتسال ایران با وجود دریافت دو گل در ابتدای نیمه دوم به بازی برگشتند و با گل‌های کاظمی و جاوید مسابقه را مساوی کردند تا مثل دیدار مقابل برزیل، پرتغال را هم در ضربات پنالتی شکست دهند و به نخستین مدال جهانی برسند.

مگ وب (مجله ی وب ایرانیان) : رده‌بندی هشتمین دوره جام جهانی فوتسال شنبه ۱۰ مهر از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه در ورزشگاه کولیسئو الپئوبلو بین تیم‌های ملی ایران و پرتغال آغاز شد. شاگردان ناظم‌الشریعه در پایان وقت قانونی به تساوی ۲ بر ۲ دست یافتند.

گل‌ها: کاردینال ۲۰٫۲۹ و ۲۰٫۴۸ برای پرتغال و افشین کاظمی ۲۶ و مهدی جاوید ۳۶ برای ایران
ایران در این دیدار محمد کشاورز کاپیتان خود را به علت مصدومیت در اختیار ندارد. این آخرین حضور کشاورز در بازی‌های ملی است.

نیمه اول:
تیم ایران با ترکیب علیرضا صمیمی، احمد اسماعیل‌پور، اصغر حسن‌زاده، فرهاد توکلی و مهدی جاوید وارد زمین مسابقه شد. در دقایق ابتدایی بازی این بازیکنان پرتغال بودند که روی دروازه ایران فشار می‌آوردند اما واکنش‌های صمیمی مانع از باز شدن دروزاه ایران شد اما پس از گذشت چند دقیقه شاگردان ناظم‌الشریعه چندین موقعیت خطرناک روی دروازه پرتغال خلق کردند که با واکنش دروازه‌بان حریف روبرو شد.

تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی سوم شد
مقام سوم فوتسال ایران در جام جهانی


نیمه دوم:
در نیمه دوم ایران با ترکیب علیرضا صمیمی، مهدی جاوید، حمید احمدی، مهران عالیقدر و علی‌صغر حسن‌زاده وارد میدان شد. پرتغال در نیمه نخست بازی را هجومی آغاز کرد و توانست در ۴۵ ثانیه توسط کاردینال ۲ گل وارد دروازه ایران کند. غافلگیری بازیکنان ایران باعث شد که ناظم‌الشریعه وقت استراحت بگیرد تا بازیکنان به خودشان بیایند. یک دقیقه بعد فرهاد توکلی در موقعیت بسیار خوبی قرار گرفته بود که پاسی به حسن‌زاده داد تا دروازه خالی پرتغال مقابل این بازیکن قرار بگیرد. ضربه حسن‌زاه پس از برخورد با بدن کاردینال به بیرون رفت. بازیکنان ایران معتقد به خطای هند بودند اما داور مسابقه به این مسئله اعتقادی نداشت.

در دقیقه ۱۶ بازی پس از اینکه طیبی فرصتی را از دست داد محمدرضا سنگ‌سفیدی روی بی‌تجربگی برخوردی با بازیکن پرتغال داشت که این مسئله با اعتراض بازیکنان حریف روبرو شد و درگیری بین بازیکنان به وجود آمد. داور ایتالیایی بازی پس از این درگیری میگل از پرتغال و سنگ‌سفیدی از ایران را از زمین مسابقه اخراج کرد. پس از این دو تیم با ۴ بازیکن مسابقه را ادامه دادند. در این وضعیت افشین کاظمی در دقیقه ۲۶ یکی از گل‌های ایران را جبران کرد.

تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی سوم شد
تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی سوم شد


در حالیکه ۸ دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود پرتغال ۵ خطای شد و در حالیکه ۴ دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود بازیکن حریف مرتکب خطای هندی شد که مهدی جاوید توانست دروازه حریف را باز کند و بازی را به تساوی بکشاند. پس از گل بازیکنان در آغوش محمد کشاورز کاپیتان مصدوم تیم قرار گرفتند. به دلیل اینکه بازی رده‌بندی با فینال تداخل پیدا کرد بازی به ضربات پنالتی کشیده شد. سپهر محمدی دروازه‌بان ایران در ضربات پنالتی بود.

ضربات پنالتی:
کاردینال، ریکاردینهو و برونو برای پرتغال توپ را به گل تبدیل کردند. ضربه بازیکن پرتغال را سپهر محمدی دفع کرد. آندره نیز توپ را به بیرون زد. ضربه ماتتوس به تیرک برخورد کرد.

حسن‌زاده، حسین طیبی و افشین کاظمی و مهدی جاوید برای ایران توپ را به گل تبدیل کردند. ضربه محمد طاهری و حمید احمدی به تیرک دروازه برخورد کرد.

منبع خبر : baharnews.ir

در پایان میتوانید خلاصه بازی فوتسال ایران و پرتقال را مشاهده کنید :

مطالب مرتبط

آمریکا در فوتسال از ایران کمک میخواهد

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.