ورزش

اکرم محمدی اولین مدال تاریخ زنان ایران در بیلیارد را کسب کرد

اکرم محمدی امینی
اکرم محمدی امینی

اکرم محمدی امینی، نماینده ایران در رشته ناین بال بیلیارد موفق شد در مسابقات قهرمانی آسیا مدال برنز این مسابقات را کسب کند.

اکرم محمدی امینی پس از شکست در مرحله نیمه نهایی این مسابقات ۹ بر ۲ برابر چن سیمینگ از چین مدال برنز این مسابقات را به دست آورد.

تیم ملی بیلیارد ایران در مسابقات قهرمانی آسیا موفق شد یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز کسب کند.

اکرم محمدی پیش از این در رشته اسنوکر شش توپ نیز حضور داشت که در این رشته نتوانست از گروه خود صعود کند. کسب مدال برنز اکرم محمدی نوید بخش روزهای خوب بیلیارد بانوان ایران خواهد بود. تیم ملی ایران موفق به کسب یک مدال طلا توسط امیر سرخوش، یک مدال نقره توسط سهیل واحدی و امیر سرخوش و دو مدال برنز توسط تختی زرعکانی و اکرم محمدی در رقابت‌های ورزش‌های بیلیاردی قهرمانی آسیا شده است.

اکرم محمدی امینی که در مسابقات داخلی اسنوکر ایران دو مدال طلای زنان را کسب کرده در گفتگویی با سایت روزنامه جام جم درباره نگاه مردم به این ورزش گفته است: “مردم نسبت به گذشته، آگاهی بیشتری از این رشته دارند و دیدگاه شان با گذشته بسیار متفاوت است. به نظرم بیلیارد جایگاه خود را بین جوانان پیدا کرده است. ما در هر اردوی بین المللی چند ملی پوش زن داریم که نشان دهنده تغییر وتحول و پیشرفت زنان در رشته اسنوکر است.”

اکرم محمدی ، نماینده ایران در رشته ناین بال بیلیارد
اکرم محمدی ، نماینده ایران در رشته ناین بال بیلیارد

نخستین دوره مسابقات بیلیارد قهرمانی آسیا در رشته‌های اسنوکر ۱۶، تیمی، ۶ توپ، ناین بال انفرادی، ناین بال تیمی، ایت بال چینی در دو بخش زنان و مردان در امارات برگزار شد.

تیم ملی بیلیارد ایران با حضور سهیل واحدی، امیر سرخوش، آرمان دیناروند و مهران ارشادی در رشته اسنوکر، محمدعلی پردل، علی مقصود، کاوه زرعکانی در رشته پاکت بیلیارد، ساسان لشکری در رشته بیلیارد سه توپ  و در بخش بانوان  اکرم محمدی، بهناز اقدم ، نادیا کامران، در رشته اسنوکر و  مریم ایزدی، پریسا منگلی، اکرم محمدی در رشته ناین بال در این رقابت‌ها شرکت کرده است.

منبع : مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.