اخبار مهم

انفجار در «حله» عراق حداقل ۸۰ کشته برجای گذاشت

انفجار در «حله» عراق

یک خودروی بمب‌گذاری‌شده در یک پمپ بنزین در شهر «حله» مرکز استان بابل عراق منفجر شد که بر اثر آن شماری از زوار از جمله زائران ایرانی به شهادت رسیدند.

به گزارش مگ وب – انفجار در مرکز عراق تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشته است. رویترز از کشته شدن بیش از ۸۰ نفر خبر داده است.

روز پنجشنبه، ۴ آذر (٢۴ نوامبر)، پلیس عراق گزارش کرد که یک خودرو بمب‌گذاری شده در داخل یک پمپ بنزین در شهر حله مرکز استان حله منفجر شده است. براساس برخی گزارش‌ها، این انفجار ناشی از عملیات انتحاری بوده است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا به نقل از حمیدرضا گودرزی، سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی نوشته است که بیش از ۲۰ تن از قربانیان این انفجار از زائران ایرانی هستند.

خبرگزاری تسنیم نیز به نقل از پیرحسین کولیوند، رئیس مرکز اورژانس در ایران نوشته است که تعداد قربانیان ایرانی به ۲۴ نفر رسیده و تاکنون ۳۰ مجروح ایرانی شناسایی شده است.

این در حالی است که خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا پیشتر تعداد قربانیان ایرانی این حادثه را حدود ۵۰ نفر گزارش کرده بود.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه انفجار امروز را به شدت محکوم و با دولت و مردم عراق و تمامی خانواده‌های قربانیان این حادثه “شوم و هولناک” ابراز همدری کرد.

انفجار در «حله» عراق

براساس گزارش‌‎ها، هنگام وقوع انفجار، تعدادی اتوبوس حامل زائران در داخل و نزدیک پمپ بنزین دیده می‌شد.

گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.

خبرگزاری اعماق وابسته به داعش در بیانیه‌ای اعلام کرد که در اثر انفجار ۲۰۰ نفر کشته و زخمی شده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها خودروی بمب‌گذاری شده در محل پارک شده بود و شدت انفجار به حدی مهیب بود که پمپ بنزین را کاملا نابود و چندین خودرو را متلاشی کرد.

فلاح الرادی، رئیس امنیتی استانی در گفتگویی با بی‎بی‎سی تایید کرد که ایرانیان در میان قربانیان هستند و بیش از ۲۰ نفر در اثر این انفجار زخمی شده‌اند.

اما به گفته او تعداد تلفات از این بیشتر خواهد شد.

محل انفجار در روستای شوملی در نزدیکی حله و واقع در حدود ۱۲۰ کلومتری جنوب شرق بغداد گزارش شده است. محل انفجار حدود ۸۰ کیلومتر با کربلا فاصله دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، محل انفجار در کنار رستورانی قرار دارد که زائران ایرانی اربعین در مسیر بازگشت از کربلا به کشورشان برای استراحت در آنجا توقف ‌می‌کنند. آسوشیتدپرس هم گفته بود که هنگام وقوع انفجار، تعدادی زائر در این رستوران حضور داشتند.

منبع: BBC

مطالب مرتبط

اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه رسما عراق را تهدید کرد

مگ وب

استقبال وزیر امور خارجه ترکیه از میانجیگری ایران بین ترکیه و عراق

Hossein

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.