خبر سیاسی

استیضاح وزیر آموزش و پرورش یک هفته پس از شروع مدارس

وزیر آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش

کمتر از یک هفته پس از شروع سال تحصیلی جدید، علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران می‌گوید که طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش به هیئت رئیسه ارائه شده است.

استیضاح وزیر آموزش و پرورش یک هفته پس از شروع مدارس

آقای لاریجانی امروز هفتم مهرماه (۲۸سپتامبر) گفت که درخواست استیضاح پس از متقاعد نشدن طراحان، یکشنبه گذشته به هیئت رئیسه مجلس ارائه شد و این هیئت باید زودتر آن را اعلام وصول می‌کرد.

مدت کوتاهی پس از اظهارات آقای لاریجانی، محمدعلی وکیلی از اعضای هیئت رئیسه مجلس به خبرگزاری ایسنا گفته است که طرح این استیضاح که امروز به هیئت رئیسه تقدیم شد حداقل تا روز یکشنبه اعلام وصول نمی‌شود.

امضاهای این طرح بیشتر از یک ماه پیش جمع شده بود و شماری از نمایندگان اواخر مرداد ماه از تصمیم خود برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش خبر داده بودند.

حسین مقصودی، نماینده سبزوار در مجلس پیش از این احتمال داده بود که در صورت نهایی شدن طرح استیضاح، آقای فانی موفق به حفظ سمت خود نشود.

در صورتی که طرح استیضاح آقای فانی قطعی شود، این اولین استیضاح یک وزیر دولت در دهمین دوره مجلس است که از اوایل خرداد ماه امسال (حدود ۴ماه پیش) دوره قانونگذاری خود را آغاز کرده است.

علت طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش پیش از این “تحمیل هزینه های آموزشی به شهروندان و کاهش کیفیت آموزش در مدارس” توصیف شده بود.

علی اصغر فانی در تیرماه سال گذشته از سوی مجلس نهم استیضاح شد، اما مجددا رأی اعتماد نمایندگان را کسب کرد و به کار خود ادامه داد.

بیشترین استیضاح‌ در طول مجالس ایران به گفته غلامرضا تاجگردون از نمایندگان اصلاح طلب مجلس، مربوط به استیضاح وزیر آموزش و پرورش است.

مطالب مرتبط

شرایط معلم شدن در دانشگاه فرهنگیان

مگ وب

رییس جمهور ۳ وزیر را به مجلس پیشنهاد داد

مگ وب

هر آنچه که باید درباره ی ترمیم معدل امتحان نهایی بدانید

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.