خبر سیاسی

اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه رسما عراق را تهدید کرد

اردوغان رسما عراق را تهدید کرد
اردوغان رسما عراق را تهدید کرد

اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه تهدید کرده است در صورتی‌که ائتلاف جهانی ضد داعش با مشارکت ارتش ترکیه در عملیات آزادسازی شهر موصل عراق مخالفت کند، این کشور از یک طرح جایگزین استفاده می‌کند.

مگ وب – «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد کشورش مصمم است با ائتلاف آمریکایی در عملیات آزادسازی «موصل» شرکت کند، اما در صورت مخالفت آن‌ها، آنکارا به نقشه‌های «ب» و «ج» متوسل خواهد شد.

اردوغان: ترکیه آماده پیوستن به ائتلاف بین المللی در عراق است

رجب طیب اردوغان با اشاره به شرکت ارتش ترکیه در عملیات آزادسازی موصل گفت آماده پیوستن به ائتلاف بین المللی در عراق بوده در صورت رد شدن این پشنهاد، آمادگی اجرای پلان دوم یا سوم را نیز داریم.

آناتولی نوشت: رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در جمع مردم شهرستان کیلیچ‌ارسلان در استان قونیه گفت: ما برای بقا و حفظ یکپارچگی عراق و پیوستن به ائتلاف بین المللی مصمم هستیم. نیروهای ائتلاف اگر سربازان ما را نپذیرند، طرح دومی را اجرا خواهیم کرد و اگر آن نیز موثر واقع نشد، با نقشه سومی وارد عمل خواهیم شد. بنابراین همه بدانند که جمهوری ترکیه، یک دولت قبیله ای نیست.

برخی می گویند سربازان ترک باید از بعشیقه عراق خارج شوند. ما که بدون اجازه به آنجا نیامده ایم، بلکه شما ما را دعوت کردید. حالا می گویید بروید، درحالی که آنجا هم‌نژادان من و برادران ترکمن، عرب و کرد من زندگی می کنند. آقای العبادی در سفر خود به ترکیه همین موضوع را مطرح و از ما طلب کمک کرد.

بعضی کشورها که با استفاده از گروه های تروریستی بر ما فشار می آورند، به خوبی بدانند که در نهایت این گروه های مزدور، آن‌ها را نیز خواهد سوزاند. این سخن من نه یک تهدید، بلکه توصیه است.

 اردوغان رسما عراق را تهدید کرد

به کشورهایی که می خواهند ساختار منطقه را دو باره با گروه های تروریستی شکل بدهند، هشدار می دهیم. حامیان گروه تروریستی فتو بدانند که زهر این گروه بالاخره به جان کشورش خواهد نشست. کسانی که از پ.ک.ک حمایت می کنند، نیز بدانند که روزی در دست آنها منفجر خواهد شد.

حامیان گروه تروریستی داعش نهم بدانند که این گروه سرانجام بر آن‌ها مسلط خواهد شد. در پس موضع اصولی ما در برابر گروه های تروریستی، یک تجربه ۳۵ ساله نهفته است. ترکیه به خاک و حاکمیت هیچ کشوری طمع ندارد.

ادعاهای مبنی بر اعمال شکنجه (کودتاچیان) در زندان‌ها دروغ است. این مجرمان در شرایط یکسانی با زندانیان دیگر به سر می برند. علیرغم مواجه شدن با خطر کودتا، این روند را بدون انجام اقدامی ناشایست و شرم آور اداره کرده و خواهیم کرد.

منبع : خبرآنلاین

مطالب مرتبط

استقبال وزیر امور خارجه ترکیه از میانجیگری ایران بین ترکیه و عراق

Hossein

انفجار در «حله» عراق حداقل ۸۰ کشته برجای گذاشت

مگ وب

داعش استفاده از واتزاپ و تلگرام را ممنوع کرد

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.